Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Kabaré jelenet
60
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Magyar bronzérem a hallássérültek tájfutó világbajnokságán

- 2011. augusztus 5. 13:41 - 1699 megtekintés

Éremmel tért haza a magyar csapat a hallássérültek ukrajnai tájfutó világbajnokságáról: Mihályi Ferenc középtávon a harmadik helyen végzett. Mint mondja, ha megkapták volna az olimpiai szereplésükért járó jutalmat, jobb körülmények között készülhetett volna, így azonban mindössze három hónapot tréningezett a világversenyre.

Újabb nemzetközi sikert könyvelhet el a magyar siket sport, hiszen az ukrajnai rendezésű tájfutó világbajnokságról egy bronzéremmel és számos jó helyezéssel tért haza a magyar csapat. A férfi mezőnyben négy indulónk volt, Bojtor Szabolcs, Boros Imre, Szebeli István és Mihályi Ferenc személyében, míg a nők között ezúttal nem szerepelt magyar versenyző, miután a siketlimpián negyedik helyezést elért Kormány Anita nemrégiben egy kisfiúnak adott életet.

Legjobb eredményünket az a Mihályi Ferenc érte el, aki Tajvanban szintén bronzérmet szerzett középtávon a siketlimpián. Az olimpikon felkészülését korábban sérülés is hátráltatta, és azt is hozzátette, kevésnek érezte a felkészülést. Mint mondja, ha korábban megkapták volna az olimpiai szereplésükért járó jutalmat, megfelelőbb körülmények között készülhetett volna, így azonban anyagi források híján mindössze három hónapot tréningezett a világversenyre.

„A jövő évi, olaszországi Európa-bajnokságra már szeptemberben megkezdem a felkészülést és akkor még jobb eredményt érek majd el” – fogadkozott a friss világbajnoki bronzérmes, aki már az ősszel elutazik Trentbe, hogy felmérje a kontinensviadal helyszínét. Mihályi elmondta, több felkészülési versenyen is részt szeretne venni, így az augusztus 27-i hallássérült Országos Bajnokságon, valamint később a hallók versenyében is rajthoz áll.

A csapat a versenyt követően elmondta, a sok szúnyog nehezítette dolgukat az ukrajnai rendezésű viadalon, ráadásul a rendezők sem álltak a helyzet magaslatán. Ennek ellenére remek szereplést tudhat maga mögött a magyar válogatott, akik közül Szebeli István rövidtávon 16., Boros Imre középtávon 19., hosszútávon 20. helyezést ért el.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


7 * öt =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 7. kedd, Amália napja van.
Az év 41. hete és 280. napja.
Holnap Koppány napja lesz.

1833. Zichy Ferenc gróf főlovászmester felszólítja Kossuth Lajost, hogy adja át neki kőnyomatos sajtóját, amelyen az Országgyűlési tudósításokat sokszorosítja. (Kossuth október 9-én eleget tesz a felszólításnak.)


1847. István főherceg érkezése Komáromba és szerencsétlenség a dunai hídon. De. 1/2 11 órakor érkezett meg a királyi helytartó József főherceggel, mely alkalommal a szigetből a városba vezető lábashíd leszakadt. 79-en szakadtak a vízbe. Ő fensége du. 1 órakor Tótmegyerre tovább utazott, és a város hídjaihoz nem lévén többé bizodalma, a Vágduna hídján nem kocsin, hanem gyalog ment át.


Szabó Lőrinc: Tréfálkozó őszi levelekkel

Milyen száraz és hideg a lelkem,
pedig te melengetted a kezeid közt!

Milyen száraz és üres az ágyam,
pedig teleszórtad a csókok aranyával!

Csókok aranyával, arany levelekkel -
de elhagytál a tréfálkozó őszi levelekkel. -

Nem tudok aludni miattad, álmomban is
ujjad simogatását érzem a homlokomon.

Csillogó gyíkok voltak az ujjaid,
arany gyíkok, és mellemen futkostak tegnap este.

De messze a tegnap, csókokkal arany levelekkel!
-Mondd, mért hagytál el a tréfálkozó őszi levelekkel?

Időjárás

2025-10-07, 19:38
Clear sky
NNW
Clear sky
13°C
4.6 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 84%
Szél: 4.6 m/s NNW
Széllökések: 11 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /18% / Rain
Napfelkelte: 06:51
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com