Kerekesszékes hívőket fogadott Ferenc pápa

Több száz kerekesszékes hívőt fogadott Ferenc pápa szombaton a Vatikánban egy rendhagyó eseményen, amelyen a római katolikus egyházfő a fogyatékkal élők társadalmi kirekesztése ellen emelte fel a szavát. Ferenc pápa beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a társadalom problémának tartja és megpróbálja elfedni a fizikai gyengeséget, kirekeszti a fogyatékkal élőket.

A katolikus egyházfő arra buzdította a fogyatékkal élő híveket, hogy oszlassák el helyzetükkel kapcsolatos bárminemű szégyenérzetüket, és mind a társadalomnak, mind az egyháznak legyenek aktív tagjai. A fogyatékkal élő és beteg emberek kitartása és hite spirituális forrás az egész keresztény közösség, és kincs az egyház számára – mondta a pápa.
A padjaitól időlegesen megfosztott VI. Pál audiencia-teremben rendezett eseményen mintegy 600 kerekesszékes hívő jelent meg, akiket Ferenc pápa egyesével köszöntött, átölelte őket és röviden elbeszélgetett velük.
Forrás: HVG.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
AKI SEGÍT ... MINDIG A MÁSIK SZEMÉBE NÉZZEN!!!!
Akadálymentesített előadást tartanak a Vörösmarty Színházban
Emlékérme kibocsátása a vakok magyarországi oktatásának 200. évfordulója alkalmából
EsélyNap 2011 Fesztiválsorozat
Mikulás-ünnepséget tart a Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének Turista Szakosztálya
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
12°C







Vélemény, hozzászólás?