Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Az adatkezelési tájékoztató elolvastam és nyilatkozom arról, hogy annak megfelelő jogosultsággal

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Egészségedre - Turcsányi Sipos Éva m*sora
63
hallgató

Használhatóak-e segédeszköz gyanánt az okoseszközök az iskolában?

- 2024. augusztus 24. 9:56 - 153 megtekintés

Már a 2024/25-ös tanév megkezdésével alkalmazandó lesz a nevelési-oktatási intézményekben a tiltott és használatában korlátozott tárgyakról rendelkező jogszabály. Mivel ezek körébe a látássérült személyek által segédeszközként is használatos okoseszközök is beletartoznak, rövid tájékoztatást nyújt az MVGYOSZ. a rendelet alkalmazásának módjáról.

A szeptember 1-jétől hatályos 245/2024. (VIII. 8.) Kormányrendelet a nevelési-oktatási intézményekben a tiltott és a használatában korlátozott tárgyak köréről, valamint a tárgyakra vonatkozó eljárásrend részletes szabályairól szól.

A rendelet szerint nem vihető be az iskolába közbiztonságra különösen veszélyes eszköz. A tiltott tárgyat a házirendben meghatározott személy veszi át, tárolja és adja vissza. Ha a tanuló 18 év alatti, akkor a szülőnek kell a tiltott tárgyat visszaadni. Ha 18 év feletti, akkor pedig a tanuló is átveheti a korábban tőle elvett tiltott tárgyat. Ha kétséget kizáróan megállapítható, hogy a tiltott tárgy 3. személyé, akkor a 3. személynek kell visszaadni a tárgyat. Fontos, hogy ha engedély nélkül használ tiltott tárgyat, a pedagógus elveszi tőle, emellett értesítenie kell az intézmény rendfenntartásáért felelős személyt, a rendőrséget és a tanuló szüleit is.

A használatában korlátozott tárgyak körébe tartoznak a telekommunikációs eszközök, így különösen a mobiltelefonok, a kép- vagy hangrögzítésre alkalmas eszközök és az internetelérésre alkalmas okoseszközök. A használatában korlátozott tárgy a nevelési-oktatási intézménybe azzal a feltétellel vihető be, hogy a tanuló a tárgyat a tanítási nap vagy a foglalkozás kezdetén, a tanítási órák megkezdése előtt az intézmény házirendjében meghatározottak szerint leadja a tanítási nap vagy a foglalkozás időtartamára, és azt a házirendben meghatározottak szerint visszakapja.
Átvételt követően a tárgyat a házirendben meghatározottak szerinti elzárt helyen kell tárolni.

Mikor lehet a tanulónál használatában korlátozott tárgy?

Főszabály szerint a tanuló a foglalkozások, tanórák alatt nem tarthat magánál használatában korlátozott tárgyat. Ha a tanuló engedély nélkül tart magánál ilyet, és ezt felfedezik nála, akkor a pedagógus kérésére át kell azt adja.
Vannak azonban olyan esetek, amikor a pedagógus kifejezett kérésére a tanulók az órák vagy a foglalkozások alatt használhatnak ilyen eszközöket adott feladatok teljesítéséhez. Ilyenkor a pedagógus rögzíti a tanulmányi rendszerben (Magyarországon a legtöbb oktatási intézményben ez az E-KRÉTA), hogy a diák milyen típusú használatában korlátozott eszközt tarthat magánál, milyen óra vagy foglalkozás időtartamára, és milyen célból.
Ezen túlmenően az igazgató – indokolt esetben – általános felmentést adhat egyes diákok részére, ha tudják bizonyítani, miért van szükségük arra, hogy ilyen eszközöket tartsanak maguknál. Ezt az engedélyt is a tanulmányi rendszerben kell rögzíteni, és meg kell jelölni az engedély időtartamát, ami akár egy egész tanítási év is lehet.

Miért javasoljuk látássérült személyeknek az engedély kikérését?

A rendelet szerinti felsorolásból egyértelműen kiderül, hogy a laptop, a tablet és az okostelefon egyaránt használatában korlátozott tárgynak minősül. Egy súlyosan látássérült személynek azonban szüksége van ezekre az eszközökre ahhoz, hogy látó diáktársaival együtt, velük azonos ütemben tudjon tanulni és a tanórákon részt venni. Tipikus példa erre az a gyengénlátó személy, aki az okostelefonja számológépét használja matematika órán, vagy az a vak személy, aki laptopján jegyzetel történelemórán.
Erre figyelemmel minden látássérült diáknak javasolja a szervezet, hogy szükség esetén erre az indokra, valamint, ha a pedagógiai szakszolgálattól kapott szakértői véleménye tartalmazza, akkor a szakértői vélemény csatolásával kérvényezze az intézmény igazgatójánál, hogy ezeket az eszközöket a tanítás vagy a foglalkozás tartama alatt is magánál tarthassa, és tanulásához felhasználhassa. Különösen javasolt továbbá erről a tényről értesíteni az érintett diák osztályfőnökét és tanárait.

Érdemes megfontolóra venni, hogy egy látássérült diák nagyobbat kockáztat, ha az engedéllyel visszaélve másra is használja ezeket az eszközöket tanítás alatt, hiszen, ha ez kiderül, akkor a pedagógus, az iskolaőr vagy akár az iskolaigazgató tőle is jogosult visszavenni a használatában korlátozott eszközöket!

(MVGYOSZ: Puskás Anett – ifjúsági referens, Dr. Velegi Dorottya – Megbízott szakmai vezető)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


hat * = 54

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 9:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 10:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 15:00: 4 ütem - autós magazin
  • 16:00: -
    • A hét prózája - Zsoldos Árpád - Irodalmi rádió műsora)
    • Take away - a BBC. Angol nyelvleckéje
    • QTC - Zentai Tibor rádióamatőr műsora (Szerkesztő: Rózsa Dezső)
    HA2MN - Tibi a Hobbyrádiónak

    Hívójelem HA2MN, nevem Zentai Tibor. A név nem hiszem, hogy sokat mondana bárkinek, ugyanis a hívójelem alapján ismernek világszerte. Amatőr rádiós vagyok, az első rádió-összeköttetésemet saját építésű rövidhullámú adóval már több mint 44 évvel ezelőtt "kínlódtam össze". Azóta a rádióhullámok segítségével bejártam a világ szinte minden szegletét, s ahova eddig nem jutottam, igyekszem eljutni.

    Első szakmám szerint erősáramú üzemmérnök vagyok, s hogy elektromos területet választottam szakmámnak, köszönhető a rádióamatőrködés iránti gyermekkori érdeklődésemnek. Később külkereskedelmi végzettséget is szereztem, s valahol ebben is ott van a rádiós hobbi hatása - ugyanis a nemzetközi rádióamatőr forgalomban az angol nyelv használata kényszerűség. Én pedig tanultam a nyelvet szorgalmasan.

    A Hajdú QTC a rádióamatőrök havi hangos híradója, amelyet a rádióamatőr hullámsávokban sugároznak. A QTC nemzetközi rádiótávírász rövidítés, jelentése "közlemények vannak"

    Rózsa Dezső, HG0EK a Hajdú QTC főszerkesztője a 2000-es évek közepén keresett meg, hogy legyek QTC készítőinek munkatársa önálló anyagokkal, sorozatokkal. Ez idő óta minden hónapban jelentkezem jegyzetekkel és sorozatokkal, amelyeket magam írok és a hangfelvételt, a hanganyag szerkesztését is - mintegy botcsinálta hangmérnökként - magam végzem. Dezső tőlem adás-kész hangfelvételt kap, természetesen e-mailben.

    A rádióamatőr hobbi hazánkban éppen nem a legfényesebb éveit éli ama tekintetben, hogy az engedélyes rádióamatőrök száma évről, évre csökken, mialatt Európában, Amerikában, Ázsiában és Óceániában az e hobbit művelők száma szépen emelkedik.

    A hobbi kezdete nehéz, hiszen sokat kell tanulni és kitartás kell ahhoz, hogy valaki sikeres rádióamatőr vizsgát tegyen és hívójelet szerezhessen, azaz rádióamatőr engedélyt kapjon.

    Érzékelve a hobbi hazai gondjait elhatároztam, hogy "emberi nyelven" írok egy mesét arról, hogy mi a rádióamatőr, mit csinál a rádióamatőr, s nagyjából mit kell megtanulnia ahhoz, hogy az éter hullámain létrehozhassa első rádió-összeköttetését a világgal. Azért gondoltam "emberi nyelvre", mert ha két rádióamatőr magyarul beszélget egymással, kódokkal, rövidítésekkel, szakszavakkal, hívójelekkel dobálózik, s nincs a hobbin kívülálló ember aki azt megértené.

    Ugyanis mi rádióamatőrök - többek között - a Titanic hivatásos rádióstisztjeinek civil és amatőr leszármazottai és örökösei vagyunk.

    Annyit még meg kell jegyezni, hogy a hangzóanyag minősége korlátozott, hiszen a rádióamatőrök a lehető legkisebb sávszélességre törekednek éterbeli munkájuk során. A hi-fi hangminőség nem ránk jellemző, ellenben a zajos viszonyok közötti legjobb érthetőség elérésére való törekvés igen.

    73 - vagyis magyarul minden jót kívánok a hallgatóknak!

    Tibi, HA2MN
  • 17:00: Live Hungary - a legnagyobb hazai előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 21:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 22:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2024. november 25. hétfő, Katalin, Katinka napja van.
Ma van a(z) Magyar labdarúgás napja, Hálaadás napja - USA.
Az év 48. hete és 330. napja.
Holnap Virág napja lesz.

1802. Széchényi Ferenc gróf a nemzetnek ajándékozta könyvtárát és gyűjteményeit. Ez képezte a Magyar Nemzeti Múzeum és az Országos Széchényi Könyvtár alapját.


1953. Londonban a magyar labdarúgó válogatott "az évszázad mérkőzésén" 6:3 arányú győzelmet aratott az angol csapat felett.


Heltai Jenő: Mert dalaimnak...

Mert dalaimnak azt a részét,
Mely túlnyomónak mondható,
-Minek tagadjam gyöngeségem-
Kegyedhez írtam, kis Kató.

És dalaimnak az a része,
Mely túlnyomónak mondható,
Kegyednek semmiképp se tetszett,
Sőt visszatetszett, kis Kató.

Igaz, hogy önt tegezni mertem,
Ami botránynak mondható,
Mert önt csupán magáznom illik,
Vagy kegyedeznem, kis Kató.

De dalaimnak azt a részét,
Mely túlnyomónak mondható,
Mégis szívemből szívhez írtam,
Az ön szívéhez, kis Kató.

Hogy ön hideg maradt s kegyetlen,
Már ez malőrnek mondható,
Ha bánatomban meghalok most,
Magára vessen, kis Kató.

Magára vessen, ha belőlem
Más nem marad meg, kis Kató,
Mint dalaimnak az a része,
Mely túlnyomónak mondható.

Időjárás

2024-11-25, 10:26
Overcast
NE
Előjelzés
2°C
1.3 m/s
Apparent: -1°C
Nyomás: 1029 mb
Páratartalom: 85%
Szél: 1.3 m/s NE
Széllökések: 4.5 m/s
UV-Index: 1.2
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:03
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő plusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com