Február 22-én ünnepeltük meg először a Magyar Parasport Napját.
Az idei esztendőtől kezdődően minden évben február 22-én ünnepeljük a Magyar Parasport Napját. A Magyar Paralimpia Bizottság és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) „Lélekmozgató” névre elkeresztelt iskolai programot hirdetett, amelynek Székesfehérváron a Németh László Általános Iskola lesz a kiemelt köznevelési intézménye, ahol kedden a részletes programot sajtótájékoztatóm ismertették a szervezők.
A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én, egyhangúlag, tartózkodás és ellenszavazat nélkül határozatába foglalta a magyar parasport hagyományainak és sikereinek minden évben történő megünneplését. A Magyar Parasport Napját ezen túl minden évben február 22-én ünnepeljük, a dátum kiválasztása szimbolikus volt. 1970-ben ezen a napon alakult meg a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Clubja (HOSC) a budapesti Mozgásjavító Intézmény falai között. A mai magyar parasport kialakulásában döntő jelentőségű volt az első, intézményesített sportszervezet létrehozása, az alapításban olyan legendák vettek részt, mint Tauber Zoltán, hazánk első paralimpiai bajnoka és Fejes András, aki az első magyar paralimpiai érmet nyerte. fogalmazott a sajtótájékoztató bevezetőjében Toponári Gábor, a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny és Szabadidősport Szövetségének ügyvezető elnöke.
2018. február 22-edikét, az első Magyar Parasport Napját szeretnénk méltóan, érdekesen és emlékezetesen megszervezni. Minden megyeszékhely egy-egy iskolájában sporteseményeket, Budapesten pedig nemzetközi konferenciát szervezünk a Várkert Bazárban. Ám ennél fontosabbnak tartjuk, hogy elérjük azt, hogy minden hazai köznevelési intézmény, azok diákjai, pedagógusai kapcsolódjanak be a hazai fogyatékos sport és sportolók megünneplésébe. mondta el Szabó László, a Magyar Paralimpia Bizottság és a Fogyatékosok Országos Diák,- Verseny és Szabadidősport Szövetség elnöke, aki hozzátette: a Magyar Parasport Napja alkalmából együttműködésre, megemlékezésre hívjuk az összes magyarországi köznevelési intézményt. A programhoz eddig csatlakozott mintegy 400 – köztük 5 székesfehérvári és 19 fejér megyei – intézménynek javasoljuk, hogy a testnevelés órákon a gyerekek próbálják ki a parasportágakat, valamint, hogy osztályfőnöki órákon a diákok a tanáraikkal beszélgessenek a fogyatékosságról, a parasportolókról, az elfogadásról. tette hozzá Szabó László, aki megköszönte Székesfehérvár Önkormányzatának példaértékű hozzáállását, külön kiemelve Lengyel Zsófiát, a hivatal munkatársát, aki látássérült triatlonistaként a Székesfehérvári Érzékenyítő Program szervezője.
Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója elmondta, hogy a Székesfehérvári Tankerület kifejezett törekvése, hogy az értelmi,- és mozgássérült gyerekeket sportoltassák. „Számunkra ez ugyanolyan fontos, mint a diákolimpia támogatása. hangsúlyozta Török Szabolcs. Molnár Tamás, Székesfehérvár Önkormányzatának ifjúsági és civilügyekkel kapcsolatos feladatainak tanácsnoka elmondta, hogy a város kiemelten kezeli a fogyatékkal élők ügyét. Esélykör néven több mint tíz civil szervezet fogott össze, amelyeket a város támogat, illetőleg létrehozta a SZÉP-et, azaz a Székesfehérvári Érzékenyítő Programot.
25 esztendei kajakoztam és pályafutásom során, az edzőpályán megismerkedtem olyan fogyatékkal élő sportolókkal, akik pontosan úgy készültek, edzettek, versenyeztek, mint a többiek. A Magyar Parasport Napja nagyköveteként alkalmam van havonta egy parasportágat kipróbálni, így belülről láthatom mindezt. mondta el Benedek Dalma, világ,- és Európa-bajnok kajakozó, a Magyar Parasport Napja 2018 nagykövete.
1986-ban, Magyarországon az elsők között vállaltuk fel mozgássérült gyerekek integrációját. Gyógypedagógiai munkaközösségünk kiemelten odafigyel sportoltatásukra. Az iskola valamennyi, összesen 17 osztályában megtekintjük az Magyar Paralimpia Bizottság által ajánlott filmet, amelyet megbeszélnek, feldolgoznak osztályfőnöki órai keretek között, valamint lélekformáló testnevelés órákat is tartunk, így tulajdonképpen a SZÉP-program kicsinyített mását valósítjuk meg iskolánkban. tájékoztatott Ollé Ferencné, a Székesfehérvári Németh László Általános Iskola igazgatója.
Forrás:szekesfehervar.hu https://www.szeke…ort-napjat
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?