A tagszervezetek és a mentorok erősítik a MEOSZ érdekvédelmi munkáját
A MEOSZ a Korlátok nélkül, mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítése című, Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projektje révén országosan 600 súlyosan mozgáskorlátozott személy infokommunikációs akadálymentesítését tűzte ki célul, annak érdekében, hogy könnyebbé tegye a közügyek intézését, a közszolgáltatásokhoz való hozzáférést, elősegítve ezzel a társadalmi felzárkózást és az önrendelkező életet. A projekt a tagszervezetek bevonásával és sorstársi […]
A MEOSZ a Korlátok nélkül, mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítése című, Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projektje révén országosan 600 súlyosan mozgáskorlátozott személy infokommunikációs akadálymentesítését tűzte ki célul, annak érdekében, hogy könnyebbé tegye a közügyek intézését, a közszolgáltatásokhoz való hozzáférést, elősegítve ezzel a társadalmi felzárkózást és az önrendelkező életet. A projekt a tagszervezetek bevonásával és sorstársi rehabilitációs mentorok közreműködésével valósul meg.
-Az elmúlt évtizedek során a MEOSZ – igazodva a kihívásokhoz – folyamatos átalakuláson ment keresztül, meghatározva a hazai érdekvédelem súlyát és irányát. Ez a változás elér a tagszervezeteinkhez is, s arra buzdítjuk őket, hogy tegyék meg azokat a lépéseket a helyi érdekvédelem szintjén, mint amit a MEOSZ az országos érdekvédelemben generál. Fontos, hogy tagságunk éljen a jogával! A MEOSZ igazán a tagszervezeteivel együtt erős, velük együtt tudja igazán hatékonyan kifejteni az érdekvédelmi munkáját. Az együttműködés hatékonyságát a projekt is mutatja; úgy lépünk fel közösen a mozgáskorlátozott emberek érdekében, hogy miközben helyi szinten az egyéni sorsokat segítjük az önrendelkező élet megteremtése érdekében, országos szinten azért küzdünk, hogy a projekt eredményei a fogyatékosságügyi szakpolitika részévé váljanak – mondta Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke.
-A projekt révén olyan súlyosan mozgáskorlátozott, kommunikációjában akadályozott emberekhez is eljutottunk, akik eddig rejtve voltak a társadalom előtt. Súlyos adósságot törlesztettünk ezzel, másrészt olyan értékekhez jutottunk, mely erősíti a MEOSZ érdekvédelmi munkáját. Ezeknek az embereknek az elérésében, a velük való együttműködésben a mentorokra és az egyesületekre is nagy feladat hárul. Fontos, hogy a rehabilitációs tanácsadás rendszerszinten elérhetővé váljon a mozgáskorlátozott emberek számára. A MEOSZ elnöksége elkötelezett abban, hogy a projekt eredményeit, és értékeit a program lezárulta után beépítse a MEOSZ érdekvédelmi munkájába és struktúrájába – mondta Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke.
Miklós Kata, a MEOSZ és a projekt szakmai vezetője a projekt eddigi tapasztalatairól szólva kitért arra, hogy eddig a projekt 400 résztvevője kezdte el az online ügyintézést a kapott eszközök segítségével. A mentoráltak által az egészségügyi szolgáltatóknál, kormányhivataloknál, bankoknál intézett közügyek egy része kapcsán kitűnik, hogy számos olyan eset van, mikor is a MEOSZ-nak érdekvédelmi lépéseket kell majd tenni, főként az akadálymentesség hiánya miatt.
Dr. Villányi Zsuzsanna, a MEOSZ jogásza a jogérvényesítés eszközeiről tartott előadást, hangsúlyozva: nagyon fontos, hogy tagságunk éljen a jogaival.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C