Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Digital Scream - Sorsvonat
49
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Idén is átadják a Göllesz Viktor díjat!

- 2019. október 25. 8:34 - 1860 megtekintés

Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége 2003 óta évente adja át a Göllesz Viktor díjat öt olyan fiatalnak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a munka, a tanulás, valamely sportág, művészeti ág vagy az önérvényesítés terén, és akik értelmi fogyatékossággal élnek.

A könnyen érthető leírás ide kattintva érhető el.

A díj célja, hogy elismerje a magyar értelmi fogyatékossággal élő fiatalok kiemelkedő képességeit, támogassa őket és előre mozdítsa lehetőségüket a közösségbe való beilleszkedésre. Éppen ezért az elismerés egy évre szóló ösztöndíjjal jár együtt, amelynek összege havonta 12 000 forint.

Az ösztöndíjra azok a 14-35 év közötti értelmi fogyatékossággal élő fiatalok pályázhatnak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a munka, a tanulás, valamely sportág vagy művészeti ág területén, illetve tevékenységükkel képviselik a fogyatékossággal élő társaikat a nyilvánosság előtt, így hozzájárulnak a róluk alkotott pozitív társadalmi kép megerősödéséhez.

Egy pályázó csak egy pályázati anyagot adhat be. A díjazott személyére javaslatot tehetnek szakmai és társadalmi szervezetek, a pályázó tevékenységét ismerő szakemberek és családtagok is. A pályázat benyújtási határideje 2019. november 5.

A díjátadót 2019 december 3-án, a Fogyatékos Emberek Világnapján tartják, a Parlamentben. A díj alapítása óta majdnem minden alkalommal a Magyar Országházban kapott helyet a díjátadó, ahol a mindenkori házelnök is jelen van, és személyesen nyújtja át az elismerést a fiatalok részére.

A jelentkezésről bővebben itt lehet olvasni.

Göllesz Viktorról röviden

A szervezet magáénak érzi azt a szellemiséget, amelyet egykor Göllesz Viktor, kiemelkedő gyógypedagógiai munkássága során képviselt. Dr. Göllesz Viktor (1930-1999) az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar tanára, majd főigazgatója volt. Ő alapította a Magyar Gyógypedagógusok Egyesületét, melynek főtitkári tisztségét is betöltötte. Főiskolai igazgatósága alatt új képzési formák létesültek, új kutatások indultak és számos vidéki intézményt is bevont a munkába. Együttműködött a Magyar Vöröskereszttel, bekapcsolódott az országos távlati tudományos kutatási programokba, és ő volt az, aki elindította a fogyatékossággal élő gyermekek társadalmi integrációjának témáját. Sokat tett annak érdekében is, hogy ne hívják be katonának a fogyatékossággal élő fiatalokat. Nyugdíjas korában is aktív maradt: ekkor szervezte meg a Fogyatékos Gyerekek Kerékpártúráit, és hozta létre a Szociális Munka Alapítványt, valamint az Együtt Egymásért Alapítványt.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 13. péntek, Krisztián, Ajtony napja van.
Ma van a(z) Hobby nap.
Az év 11. hete és 72. napja.
Holnap Matild napja lesz.

1407. A jászkunok kiváltságlevele. Zsigmond király a jászkunok szabadságait, vámmentességét és saját kapitányaik önálló joghatóságait megerősítette.


1838. Árvízi katasztrófa Pesten. A Duna árja Pest városát elöntötte. Báró Wesselényi Miklós a 3 vésznap alatt éjjel és nappal hajón, bár a hőmérő fagypontot mutatott, több száz embert mentett meg a haláltól. Ekkor kapta az "árvízi hajós" nevet.


Ignotus: Tavaszi bor

Gyenge rügyek, halványzöld levelek,
Sorsomba negyvenedszer visszatérők,
Új tavaszok, elvonuló telek,
Lemondva múlók, követelve kérők,
Kékségek, miknek hűse is meleg ,
És meghalások, szürkeségbe térők-
Mit tudom én, mi az, ami ragyog,
Mit tudom én, ki az , aki vagyok!..."

Időjárás

2026-03-13, 14:03
Clear sky
S
Clear sky
18°C
3.2 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 74%
Szél: 3.2 m/s S
Széllökések: 11.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /6% / Rain
Napfelkelte: 06:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com