Látássérült emberek a páston: adaptált tőrvívás
A világon számtalan dologról gondoljuk – sokszor magunk, látássérült emberek is -, hogy számunkra elérhetetlen. Nos, a sport a lehetetlen fogalmát újra és újra meghazudtolja.
A világon számtalan dologról gondoljuk – sokszor magunk, látássérült emberek is -, hogy számunkra elérhetetlen. Nos, a sport a lehetetlen fogalmát újra és újra meghazudtolja.
Június 15-én a Son La Tartományi Vakok Védelmi Egyesülete képzési konferenciát szervezett a látássérültek masszázs- és akupresszúrás készségeinek fejlesztésére. A programon a Tartományi Hagyományos Orvoslási Kórház vezetői és több mint 20 látássérült személy vett részt a tartomány különböző községeiből és kerületeiből.
A Mozi korlátok nélkül projekt záró rendezvényére várják az érdeklődőket 2026. június 23-án, kedden, 13:30-tól a Tiszapart Mozi „A” termében. A program során a 40. akadálymentesített film, az Egykutya c. alkotás vetítésére kerül sor, valamint filmklub és pódiumbeszélgetés várja a résztvevőket.
A VGYKE tagjai mostantól 50%-os kedvezményben részesülnek a Palatinus és a Pesterzsébeti fürdőkben, azonban ennek igénybevételéhez szükséges a VGYKE tagkönyv bemutatása a fürdők pénztáránál. A kedvezmény a felnőtt belépőjegyek árából biztosított.
Az egészségügyi problémák miatti szünet után a látássérült énekes, Hoai Nhan, Kim Xuan népművésztől és Thanh Loc érdemes művésztől kapott támogatást.
A Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa (FESZT), mint az Európai Fogyatékosügyi Fórum (EDF) tagja, segítséget nyújt az audiovizuális médiaszolgáltatások hozzáférhetőségére vonatkozó nemzetközi felmérésben.
A tervezett médiatörvényről, a közmédia átalakításáról és a hazai piac aktualitásairól beszélget Szalay Dániel e heti vendégével, Szabó Györggyel, a Sanoma Media Budapest Zrt. volt vezérigazgatójával.
A június 19-edikei műsor tartalmából…
Loványi Eszter Kuku és Mák kalandjai című könyve különleges utazás a segítőkutyák világába.
Az Együtt a jövőnkért online tájékoztató- és beszélgetéssorozat évek óta teremt lehetőséget országos szinten a párbeszédre a látássérült fiatalok, családtagjaik és a velük foglalkozó szakemberek között. Az online alkalmak mellett minden évben kiemelt figyelmet fordítanak a személyes találkozásra is, hiszen vannak olyan témák és élmények, amelyek valódi mélységükben csak személyesen vitathatók meg vagy élhetőek át.