A csed és a gyed folyósításának időtartamát is figyelembe kell venni a rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás kiszámításakor
Az Alkotmánybíróság alkotmányos követelményként rögzítette ugyanis, hogy az ellátások összegét befolyásoló havi átlagjövedelem vizsgálata során – a táppénzhez hasonlóan – a gyermekek után járó ellátások folyósításának időtartamát is figyelembe kell venni.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az igényelt ellátás összegét ilyen esetekben nem a törvény alapján minimálisan megállapítható összegben, hanem az igénylő tényleges, a gyermekek után járó ellátásokat megelőzően szerzett jövedelme alapján kell megállapítani, ami így akár magasabb összegű ellátást is jelenthet az érintett számára. Az Alkotmánybíróság a döntését egy konkrét panasz kapcsán hozta, határozata azonban a hasonló ügyekben eljáró hatóságok és bíróságok számára is kötelező, azt a döntéseik meghozatalakor figyelembe kell venniük. Az Alkotmánybíróság elé került ügyről, és a testület döntésének indokairól részletesebben itt olvashat.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Kormányzati szintű egyeztetés a MEOSZ kezdeményezésére a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő anyák...
Novák Katalin: 150 ezer fővel többen kapják meg ezt a járandóságot, mint amennyien a baloldali kormá...
Debrecenben kezdte meg működését az első helyi élelmiszerbank
Új, könnyen érthető kiadvány önérvényesítőknek, tapasztalati szakértőknek az SHF személyekről és öné...
Igazságosabb, átláthatóbb szociális ellátó és segélyezési rendszer
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
7°C







Vélemény, hozzászólás?