Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Neoton - Megváltást Várok
54
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A dohányosok többsége egyetért a dohányzás elleni törvénnyel, de nem szoknak le!

- 2012. május 15. 18:44 - 2099 megtekintés

A dohányosok egyharmada leszokna a dohányzást szigorító törvény hatására; derül ki a kétezer dohányos körében végzett online felmérésből.

A dohányosok 62%-a egyetért a nemdohányzók védelméről szóló törvénnyel, 33 százalékuk úgy érzi, a szigorítás ösztönzi a leszokásban és mindössze 3 százalékuk tartja felháborítónak, hogy étteremben és kávézóban nem tud rágyújtani – derül ki az Allen Carr dohányzásról leszoktató központ által, kétezer dohányos körében végzett online felmérésből.

“Meglepett a törvény fogadtatása a dohányosok részéről, rosszabb eredményre számítottam. Különösen az lepett meg, hogy elenyésző azoknak az aránya, akik felháborítónak tartják a szigorítást. Bízom benne, hogy ez a kedvező fogadtatás elvezet ahhoz, hogy érezhetően csökkenjen a dohányzók száma” – foglal állást Szász Gábor az Allen Carr dohányzásról leszoktató központ vezető tanácsadója.

A megkérdezett dohányosok 62%-a egyetért a nemdohányzók védelméről szóló törvénnyel, de 26%-uk úgy gondolja, hogy a törvény túlontúl szigorú, legalább dohányzó kocsmákat meg kellett volna menedékül hagyni, mert így méltatlan körülmények közé kényszerültek.

A megkérdezettek 20%-a teljesen egyetért a szigorítással, mert a nemdohányzók érdekeit is figyelembe kellett venni. A válaszadó dohányosok mindössze 9%-a nyilatkozott úgy, hogy azért ért egyet a törvénnyel, mert ösztönözve érzik magukat a leszokásra, 7% pedig azért, mert maga sem szerette a füstös helyeket.

Az egyet nem értők füstölögnek A válaszadók 38%-a azonban nem ért egyet a szigorítással: 12%-uk érzi úgy, hogy a törvény túl szigorú és egyoldalú, 8% szerint ez tovább növeli a dohányosok és nemdohányzók közti feszültséget. A válaszadók 14%-a azért nem támogatja a törvényt, mert szerintük úgysem fogják betartani és emiatt nem fognak többen leszokni. 3% szerint kifejezetten felháborító, hogy nem tud egy étteremben, sörözőben vagy kávézóban rágyújtani.

A többség rá se bagózik, nem akar leszokni A megkérdezett dohányosok kétharmadát (67%) nem befolyásolja a törvény a leszokásban: 12%-uk egyébként is le akart szokni, 23% pedig úgy gondolja, hogy ha meg is kísérli a leszokást, azt nem a törvényi szigorítás miatt fogja megtenni. Azonban a válaszadók többségét (31%) egyáltalán nem befolyásolja a törvény a leszokásban.

A dohányosok egyharmada leszokna a törvény hatására A megkérdezettek egyharmada (33%) nyilatkozott úgy, hogy pozitívan befolyásolja őket a törvény a leszokásban. Jó hír, hogy 16% határozottan le akar szokni a törvény miatt, közülük minden második már most is kevesebbet szív a szigorítás hatására! 8% nem ennyire biztos a szándékában, ők úgy nyilatkoztak, hogy talán leszoknak a törvény hatására. A válaszadók további 9%-a azért akar leszokni, mert megalázottnak és kirekesztettnek érzi magát, amiért nem tud sehol rágyújtani – az utcát leszámítva.

“Az eredményeket látva úgy gondolom, hogy a dohányosok elfogadják az új törvényt annak ellenére, hogy közvélekedés erről mást feltételez. Megítélésem szerint ez köszönhető a törvény kétlépcsős bevezetésének és a megfelelő kommunikációnak. Ahhoz azonban, hogy a társadalomban jelentősen csökkenjen a dohányosok száma, ezt az intenzív kommunikációt tovább kell folytatni olyan irányba, hogy eredményes leszoktató módszereket mutassunk a dohányosoknak” – vélekedett Szász Gábor, az Allen Carr módszer szakértője.

A kutatás módszertana A felmérés típusa önkitöltős online felmérés, strukturált (zárt) kérdésfeltevéssel. A felmérésben 2156 dohányzó vett részt. A felmérés nem reprezentatív.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


+ 5 = tizenegy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 24. szerda, Iván napja van.
Az év 26. hete és 175. napja.
Holnap Vilmos napja lesz.

1487. Mátyás király sohasem rovott ki a jobbágyokra önkényesen adót. Ha szorultsága nagy volt és az idő rövidsége miatt országgyűlést nem tarthatott, akkor oly eljárást követett, hogy az egyházi és világi országnagyok által szavaztatta meg a kapunként egy arany forintot kitevő adót.


1833. Gróf Széchenyi István a vaskapui sziklarepesztéshez szánt kormánybiztos. Végre erre is szántak Bécsben némi költséget. Az irányításra Széchényi Istvánt választották. Naplója szerint július 8-án indult rendeltetési helyére az I. Ferenc nevű gőzhajó, s október 8.-án érkezett Pestre.


"Tüzit megrakatta világos Szent János.
Fehirhaju Magyar Ilona
haján fölyü gyöngykoszorú, gyöngy.

Jelenti magát Jézus
három esztendőben.
Jézus magát úgy jelentgeti már...."

népköltés

Időjárás

2026-06-24, 15:14
Clear sky
NW
Clear sky
34°C
0.7 m/s
Apparent: 28°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 55%
Szél: 0.7 m/s NW
Széllökések: 7.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /47% / Rain
Napfelkelte: 04:47
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő mínusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com