A MEOSZ elérte, hogy meghosszabbítható az elhalasztott műtét miatt lejáró táppénz
Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke 2021. márciusában fordult (a MEOSZ elnökének levele itt olvasható) az Operatív Törzshöz az egészségügyi ellátások elhalasztása miatt önhibán kívül keresőképtelen betegek lejáró táppénzének automatikus meghosszabbítása érdekében. A nem életmentő egészségügyi beavatkozások elhalasztása folytán ugyanis számos műtétre váró, keresőképtelen ember táppénz nélkül maradhatott volna, mert maximum egy évig folyósítható. dr. Boér Gábor, […]
Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke 2021. márciusában fordult (a MEOSZ elnökének levele itt olvasható) az Operatív Törzshöz az egészségügyi ellátások elhalasztása miatt önhibán kívül keresőképtelen betegek lejáró táppénzének automatikus meghosszabbítása érdekében. A nem életmentő egészségügyi beavatkozások elhalasztása folytán ugyanis számos műtétre váró, keresőképtelen ember táppénz nélkül maradhatott volna, mert maximum egy évig folyósítható. dr. Boér Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériuma helyettes államtitkára arról tájékoztatta a MEOSZ-t, (az államtitkár levele itt olvasható) hogy a jelzett problémát felismerték és dolgoznak azon, hogy akik gyógyulási ideje önhibán kívül kitolódik, egy éven túl se maradjanak jövedelem és társadalombiztosítási ellátás nélkül.
A koronavírus járvány miatt a nem életmentő beavatkozásokat és kezeléseket több alkalommal felfüggesztették, egyes ellátásokat 2020 márciusa óta határozatlan időre elhalasztottak. A MEOSZ-hoz érkezett jelzések alapján számos beteg a csípő- térdprotézis, gerinc-, végtag és egyéb műtétek folyamatos, többszöri elhalasztása miatt akár egy évet meghaladóan betegállományban van. Ez sajnos sok embert érinthet és nemcsak mozgásszervi okból, hanem pl. elhalasztott szívműtétek miatt is lehetnek ellátatlanul maradt betegek, akik önhibájukon kívül nem tudnak munkába járni.
A keresőképtelen betegeknek járó táppénz azonban maximum egy éven át folyósítható és ennek meghosszabbítására ez idáig nem volt lehetőség.
A MEOSZ 2021. márciusában arra hívta fel a figyelmet, (korábbi dokumentumok itt és itt érhetők el) hogy az elhalasztott műtétek és egészségügyi beavatkozások miatt ellátatlan betegek önhibán kívül nem kaptak egészségügyi ellátást, ami nélkül huzamosabb ideje nem tudnak munkát végezni, így egyre több embernek lejár a maximum egy évig folyósítható táppénze. Az egészségügyi beavatkozások korlátozásának feloldását követően az elhalasztott műtétek pótlása még várhatóan hosszabb időt – a várólisták adatai alapján akár újabb egy évet is – igénybe vehet.
A MEOSZ jelzése alapján az Egészségügyért Felelős Államtitkárság felismerte a problémát és intézkedés történt.
Ha a táppénz alapjául szolgáló keresőképtelenség igazolhatóan az egészségügyi ellátás SARS-CoV2 járványhelyzethez kapcsolódó felfüggesztése okán egy éven túl is fennáll, a táppénz méltányosságból a veszélyhelyzet megszűnését követő legfeljebb hatodik hónap végéig folyósítható.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a táppénz meghosszabbítása nem automatikusan történik, hanem méltányossági kérelem alapján. A kihirdetett jogszabály szerint a kérelemben várhatóan igazolni kell majd azt is, hogy a keresőképtelenség a járvány miatt elhalasztott műtét/ellátás következtében áll fenn egy éven túl. A méltányossági kérelem benyújtásának és elbírálásának részletei jelenleg még nem ismertek, ezért azokról később jelenik meg tájékoztatás.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Maszkos fegyveresek támadtak meg egy mozgássérült nyugdíjast
Elhunyt dr. Urbán- Szabó Béla, a Mozgássérültek Jász-Nagykun Szolnok Megyei Egyesületének egykori el...
Tantárgy: kerekesszék.
Április 29-én a CEU-ban lép fel a ParaDance Company
Megkapta az első SMA-s gyermek az államilag támogatott gyógyszert
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?