A MEOSZ elnöke a pénzügyminiszterhez fordult a hiteltörlesztési moratórium mozgáskorlátozott emberekre történő kiterjesztése érdekében
Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke, levelében (a MEOSZ elnökének Varga Mihály pénzügyminiszterhez írt levele itt olvasható) üdvözlendőnek nevezte, hogy a törvény biztosította védelmet és lehetőségeket a 25. életévét betöltött, fogyatékosságban érintett gyermekükről gondoskodó szülők is igénybe vehetik.
Rámutatott ugyanakkor, hogy a koronavírus fertőzés okozta tömeges megbetegedést okozó járvány miatti veszélyhelyzet hatásai a mozgáskorlátozott és fogyatékosságban érintett emberek élet- és vagyoni körülményeit oly mértékben befolyásolják, melyek e veszélyeztetett társadalmi csoport megélhetését, létfenntartását ugyancsak bizonytalanná és tervezhetetlenné teszik. A MEOSZ elnöke ezért a pénzügyminiszter soron kívüli intézkedését kérte, hogy a törvény rendelkezései a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiban és rokkantsági járadékban részesülőkre is kiterjedjenek a mozgáskorlátozott emberek anyagi biztonságának garantálása érdekében.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Robotpincéreket irányítanak a mozgássérültek ebben a kávézóban
Londoni taxin utazhatnak a Heim Pál Gyermekkórház betegei
Rendeletmódosítást kér a MEOSZ – A fogyatékos emberek is jelezhessék az önkormányzatoknak, ha segíts...
A MEOSZ jogi lépéseket tesz, ha elmarad az M3-as metró aluljáróinak akadálymentesítése
A MEOSZ munkacsoportot javasol a 3-as metró teljes körű akadály
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C






