A MEOSZ kezdeményezésére intézkedés várható a lejáró táppénzek ügyében
A koronavírus járvány miatt a nem életmentő beavatkozásokat és kezeléseket több alkalommal felfüggesztették, egyes ellátásokat 2020 márciusa óta határozatlan időre elhalasztottak.
A MEOSZ-hoz érkezett jelzések alapján számos beteg a csípő- térdprotézis, gerinc-, végtag és egyéb műtétek folyamatos, többszöri elhalasztása miatt akár egy évet meghaladóan betegállományban van. Ez sajnos sok embert érinthet és nemcsak mozgásszervi okból, hanem pl. elhalasztott szívműtétek miatt is lehetnek ellátatlanul maradt betegek, akik önhibájukon kívül nem tudnak munkába járni.
A keresőképtelen betegeknek járó táppénz azonban maximum egy éven át folyósítható. Sajnálatos módon jelenleg a veszélyhelyzetre tekintettel és méltányosságból sincs lehetőség egy évnél hosszabb ideig táppénzt adni.
A MEOSZ 2021. márciusában (MEOSZ elnökének levele itt olvasható) arra hívta fel a figyelmet, hogy az elhalasztott műtétek és egészségügyi beavatkozások miatt ellátatlan betegek önhibán kívül nem kaptak egészségügyi ellátást, ami nélkül huzamosabb ideje nem tudnak munkát végezni, így lassan egyre több embernek lejár a maximum egy évig folyósítható táppénze. Az egészségügyi beavatkozások korlátozásának feloldását követően az elhalasztott műtétek pótlása még várhatóan hosszabb időt – a várólisták adatai alapján akár újabb egy évet is –igénybe vehet, ezért a betegek kieső jövedelmének folyamatos biztosítása érdekében azt javasolta a szervezet, hogy az elhalasztott műtétek elvégzését követően, a beteg munkaképessé válásának időpontjáig folyósítható legyen a táppénz.
Az EMMI egészségügyi finanszírozásért és fejlesztésért felelős helyettes államtitkára 2021. április 21-én kelt levelében (az EMMI helyettes államtitkárának hivatkozott levele itt olvasható) jelezte, hogy az Egészségügyért Felelős Államtitkárság felismerte, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt a nem sürgősségi ellátások jó része elhalasztásra kerül, a betegek gyógyulási ideje önhibájukon kívül kitolódik. Emiatt előfordulhat, hogy a táppénz folyósítása az egy éves maximális időtartamon felül továbbra is indokolttá válik.
Dr. Boér Gábor, az EMMI helyettes államtitkára hivatkozott levelében arról tájékoztatott, hogy az egészségügyért felelős államtitkárság a helyzet kezelésével kapcsolatos munkát megkezdte, amely eredményeként – reményeik szerint – a biztosított betegek a táppénz egy éves időtartamán túl sem maradnak jövedelem és társadalombiztosítási ellátás nélkül.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
3178 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 9 idős krónikus beteg
Az Alkotmánybíróság javíthat a megváltozott munkaképességűek helyzetén
Vérellátó: segítsd plazmaadásoddal a fertőzöttek gyógyítását!
Országos tisztifőorvos: már 729 koronavírusos beteg van kórházban
Jogsegély pszichiátriai jogsértések esetén
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-1°C
Vélemény, hozzászólás?