Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Konyhaf*nök ajánlata - gasztronómiai m*sor
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A mozgáskorlátozott embereket nem lehet kizárni a választásokból

- 2012. október 21. 10:57 - 4591 megtekintés

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) elfogadhatatlannak és a választójog súlyos korlátozásának tartja azt a megoldást, hogy a választásokra csak személyes megjelenéssel lehessen regisztrálni, mert ez akadályozná a mozgáskorlátozott embereket abban, hogy gyakorolják a választáshoz való alapvető, alkotmányos jogukat. A MEOSZ arra kéri a kormánypártokat és az Országgyűlést, hogy ne zárják ki ezeket az embereket a választásokból, hanem – ahogy a határon túl élő magyar állampolgárok esetében is teszik – idehaza is biztosítsák a levélben történő feliratkozás lehetőségét a teljes választási regisztrációs időszak alatt.

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alkotmányügyi Bizottság Magyarország Alaptörvényének második módosításához benyújtott módosító javaslatát, amely szerint a választói névjegyékbe vételt a magyarországi lakóhellyel rendelkező állampolgárok személyesen vagy elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül kérhetik, ahol előzőleg regisztrálniuk kell magukat. A levélben történő regisztrációt a módosítás csak a határon túl élő magyar állampolgároknak teszi lehetővé. Tekintettel arra, hogy az ügyfélkapus regisztrációhoz is be kell menni az okmányirodába, a jelen állás szerint a választásokra csakis személyes megjelenéssel lehet feliratkozni. Aki ezt nem teszi meg, mozgóurnát sem kérhet.

Magyarországon a polgármesteri hivatalok jelentős része nem akadálymentes, így a mozgáskorlátozott emberek nem tudnak eljutni a jegyzőhöz vagy az okmányirodába. Az idős emberek többsége ráadásul az elektronikus úton történő regisztrációval nem tudna élni. Jegyző sincs minden településen, sokaknak utazniuk kéne, de a közösségi közlekedés szintén nincs akadálymentesítve, ezért vagy egyáltalán nem, vagy csak nagy nehézségek árán, külső segítséggel tudnának eljutni a hivatalba. Az indokolatlan adminisztratív korlátot jelentő választási regisztráció így a mozgáskorlátozott, idős emberek esetében gyakorlatilag lehetetlenné teszi a szabad politikai véleménynyilvánítást.

Az általános, titkos és egyenlő választójog újkori történelmünk egyik legnagyobb vívmánya, a mozgáskorlátozott emberek e jogának korlátozása olyan, példa nélküli visszalépés lenne, amely nem lehet célja sem a kormánypártoknak, sem a magyar Országgyűlésnek. A Szövetség ezért arra kéri a döntéshozókat, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy az ép emberekhez hasonlóan a mozgáskorlátozott emberek is élhessenek a választójogukkal.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


kettő * = 16

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Szilágyi János és Frenkl András szórakoztató műsora két órán keresztül
    Sorozatok, technika, tudományok, közlekedés, zene, bulvár, informatika, egészség, közösségi média, rövid interjúk TV-s celebekkel, énekesekkel, zenészekkel. www.intimreszek.hu
    Keresd Facebook-on is
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 7. szombat, Tódor, Rómeó napja van.
Az év 06. hete és 38. napja.
Holnap Aranka napja lesz.

1643. I. Rákóczi György azt írta Esterházy Miklósnak: "Hazánkat és nemzetünket bizony szeretjük. Ha szabadságunkért fáradnunk kelletik, mi azt kívánjuk, hogy annak minden statusok egyaránt érezhessék hasznát."


1850. Lenkey János honvédtábornok halála Aradon. Síremlékén, mely szürke márványból való obeliszk, ily felirat: "Lenkey N. János honvéd-tábornok, szül. 1807. szept. 7-én Egerben. Meghalt az aradi vár börtönében 1850. február 7-én. Béke hamvaira."


Héra Zoltán: Ó-kalendárium költőknek

"... A Vízöntő havában minden a képzelet,
a végletes és végtelen: a lenni képes képtelen.
Hárfás Dávid és papírtrombitás Harlekin,
dionüzoszi öröm és prométheuszi kin
ilyenkor egyformán megkeresnek.
Fogadd pompával őket.

Időjárás

2026-02-07, 20:20
Overcast
W
Előjelzés
5°C
2.5 m/s
Apparent: 5°C
Nyomás: 1001 mb
Páratartalom: 95%
Szél: 2.5 m/s W
Széllökések: 4.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /25% / Rain
Napfelkelte: 07:01
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat mínusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya
Unable to decode JSON data from the specified URL

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com