Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Kristóf Katalin és Milán - Újra a farmer
68
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A siket feleség 43, a vak férj csak 90 százalékosan rokkant

- 2012. október 13. 19:34 - 3292 megtekintés

A szakvélemények azt sugallják: egyre jobban van a mindkét fülére siket csongrádi asszony, a papírok szerint ugyanis csökken rokkantságának mértéke. Valószínű, hogy a számadatok zavarnák legkevésbé, most azonban a munkahelye és a tétlenség közül is választania kell.

A feleségem háromévesen, betegség következtében veszítette el a hallását. Az egyik fülére teljesen siket, a másiknál némi kis hallásmaradványt állapítottak meg. Van ugyan készüléke, de az nem sokat segít: szájról olvas ? avatott be a részletekbe a csongrádi Deák Pál. A férfi azért kereste meg a Délmagyar szerkesztőségét, hogy elmesélje a hétköznapi ember történetét, aki a saját bőrén érzi meg a törvény változásait.

? A párom korábban 67 százalékos rokkant volt, amelyet később 57, néhány napja az orvos szakértői bizottság pedig 43 százalékos mértékűnek nyilvánított. A tanult szakmája kötő-hurkoló, dolgozott is ilyen területen, de súlyos asztmája lett, így munkahelyet váltott. Évek óta alkalmazzák a Főkefe csongrádi üzeménél, 6 órás munkarendben. Szereti a munkahelyét, dolgozni akar, de most mégis választania kell a tétlenség és a tevékenység között – panaszolta a férj.

Még az év elején szavazta meg az Országgyűlés a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról szóló törvényt. Ennek értelmében a korábbi rokkantsági nyugdíjat ? amilyet Deák Pálné is kapott ? felváltotta a rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás. Az 52 éves asszonynak a szakértő bizottság az előbbit javasolta, amelynek havi 57 ezer forint az összege, és nem lehet mellette dolgozni. Eddig a közel 40 ezres rokkantnyugdíjhoz még ennél egy kicsivel többet megkeresett a Főkefénél, december 1-jétől azonban ennek vége: vagy munka, vagy ellátás. A bevételkiesés mellett a választás kényszere is elszomorítja a házaspárt, hiszen a feleség úgy tervezte, hogy még egy jó évtizeden át maradhat a cégnél.

? Fellebbeztünk a döntés ellen, olyan ellátást szeretnénk, amely nem zárja ki a munkavégzést. További csavar a történetben, hogy ameddig nem mondják ki a végleges határozatot ? ami a másodfokkal együtt akár egy év is lehet ?, visszatartanak minden utalást. Nem is tudom, hogyan oldja ezt meg, aki egyedül él ? hallottuk Deák Páltól. Segíti, támogatja feleségét, miközben az ő helyzete sem irigylésre méltó: három éve mindkét szemére teljesen megvakult. Rokkantsága mértékét előbb 100, később 90 százalékosnak ítélték. ? De legalább nekem már nem kell felülvizsgálatra járni a korom miatt: 57 éves vagyok ? tette hozzá keserűen.

Adta hírül a Délvilág Napilap a delmagyar.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


nyolc - = 0

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 16. péntek, Gusztáv napja van.
Az év 03. hete és 16. napja.
Holnap Antal napja lesz.

1847. A cenzor visszariad a "PolitikaiProgramtöredékek " tartalmától. Reseta Jánoskönyvvizsgáló magyar érzelmű egyetemi tanáre röpirat tartalmát az ellenzék irányábanigen élesnek ítélte. Erre gróf SzéchenyiIstván ezt írta a cenzornak: " Magamravállalom a felelősséget az imprimatúráért. "


1921. A budapesti Szabadság téren felavattákaz irredenta szobrokat.


Lauka Gusztáv: Butter Flórián

Bazsarózsa-lugasban
Ült a jó leány,
Oldalánál a vitéz
Butter Flórián

Philoméla hangozott
A birsalma-fán,
És szólt olvadékonyan
A sápadt leány:

Gyenge szívem szétreped
Még ez éjszakán,-
Hogyha rászed angyalom,
Butter Flórián!

Érzékeny hangon felelt
Butter Flórián:
"Holtomig imádlak én,
Sápadt jó leány!

Időjárás

2026-01-16, 19:12
Overcast
NE
Előjelzés
2°C
1.6 m/s
Apparent: -1°C
Nyomás: 1027 mb
Páratartalom: 89%
Szél: 1.6 m/s NE
Széllökések: 4.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /44% / Rain
Napfelkelte: 07:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc plusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com