Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Duplán jó - ahol minden dalnak van egy párja
62
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A teljes élet lehetőségére hívták fel a figyelmet a Békés vármegyeiek fehér bot napján

- 2024. október 2. 12:55 - 557 megtekintés

A Fehér Bot Nemzetközi Világnapjára emlékezett hétvégén a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete. A könyvtárban a fehér bot napja alkalmából megtartott eseményen fellépett Hajtmann Ildikó és Szabó Ila, emellett átadták a Békés Megyei Vakokért Emlékplaketteket is.

A fehér bot napja alkalmából rendezett ünnepségen Ádász István, a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének elnöke úgy fogalmazott, ilyenkor felhívhatják a figyelmet arra, hogy
Hajtmann Ildikó és Szabó Ila adott műsort a fehér bot napja alkalmából rendezett ünnepségen.
– Én a vakságomat nem ünneplem, de büszke vagyok arra, hogy teljes életet tudok élni, segíteni tudok a sorstársaimnak. Kérem, hogy az utcán, a boltban, a kulturális rendezvényeken is mindig vigyázzanak ránk – mondta Ádász István.
Herczeg Tamás országgyűlési képviselő kiemelte, a fehér bot a nemlátók meghosszabbított karja, de azokra a polgártársainkra, akiknek élete lényegesen akadályozott, nap mint nap nagyon kell figyelni.
– A Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének aktivitását nemcsak kirándulásaik, kulturális és szórakoztató rendezvényeik jelzik, hanem a pályázatokon elért sikereik is. Néhány napja például a Hungaricumon nyertek támogatást a következő évi programjaik megrendezéséhez. A sikerekhez nemcsak a tagok és az egyesület vezetése, de számos támogató is hozzájárult – fejtette ki Herczeg Tamás.
Fehér bot napja könnyekre fakasztó műsorral
A köszöntők után Hajtmann Ildikó Bonis Bona díjas ének-zenetanár, Trefort Ágoston díjas pedagógus, előadóművész, valamint Szabó Ila Z. Szabó László-, és Bonis Bona-díjas költőnő, tehetséggondozó pedagógus adott tartalmas, többeket könnyekre fakasztó zenés-verses műsort.
Díjakkal mondtak köszönetet
A Békés Megyei Vakokért Emlékplakettek idén Dévaványa önkormányzata, dr. Nagy Szilvia,  újságíró, Varga Gézáné egyesületi alelnök, Bokor Józsefné egyesületi irodavezető, valamint Gácsi Péterné felügyelőbizottsági tag kapta. Elhangzott: valamennyien sokat tettek a vármegyében élő látássérültek életminőségének javításáért, a társadalom érzékenyítéséért.
Kiss Károly, Bokor Józsefné, dr. Nagy Szilvia, Varga Gézáné díjazottak.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ nyolc = 12

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Szilágyi János és Frenkl András szórakoztató műsora két órán keresztül
    Sorozatok, technika, tudományok, közlekedés, zene, bulvár, informatika, egészség, közösségi média, rövid interjúk TV-s celebekkel, énekesekkel, zenészekkel. www.intimreszek.hu
    Keresd Facebook-on is
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 22. szombat, Cecília napja van.
Ma van a(z) A magyar közoktatás napja, Szent Cecília napja.
Az év 47. hete és 326. napja.
Holnap Kelemen, Klementina napja lesz.

1882. Elkészült a budapesti Nemzeti Színház villanyvilágítása. Tervezője Zipernowsky Károly, ez a világ harmadik villanyvilágítású színháza.


1958. Országszerte felolvasták a templomokban a római katolikus püspöki kar pásztorlevelét, a református egyház zsinati tanácsának üzenetét és az evangélikus egyház egyetemes presbitériumának felhívását. Felszólították a híveket, hogy a választásokon a Hazafias Népfront jelöltjeire szavazzanak.


Ady Endre

A Hortobágy poétája

Kúnfajta, nagyszemű legény volt,
Kínzottja sok-sok méla vágynak,
Csordát őrzött és nekivágott
A híres magyar Hortobágynak.

Alkonyatok és délibábok
Megfogták százszor is a lelkét,
De ha virág nőtt a szívében,
A csorda népek lelegelték.

Ezerszer gondolt csodaszépet,
Gondolt halálra, borra, nőre,
Minden más táján a világnak
Szent dalnok lett volna belőle.

De ha a piszkos, gatyás, bamba
Társakra nézett,
Eltemette rögtön a nótát:
Káromkodott vagy fütyörészett.

Időjárás

2025-11-22, 22:16
Light drizzle
NNW
Light drizzle
2°C
3.1 m/s
Apparent: -2°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 90%
Szél: 3.1 m/s NNW
Széllökések: 9.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 5.1mm /100% / Rain
Napfelkelte: 06:59
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három szorozva nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com