Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Bus Stop - Kungfu Fighting
62
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Átadták a Fogyatékosság-barát Munkahely elismeréseket

- 2013. október 12. 15:18 - 3338 megtekintés


Szociális és Családügyért Felelős Államtitkárság

Az elmúlt három év egyik kiemelt célja az volt, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember dolgozzon Magyarországon – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkára. Fülöp Attila hozzátette: ezt szolgálta és szolgálja ma is az a rendszer-átalakítás, ami érinti mind a pályázati, mind a támogatási területet.

Korábban ugyanis a nyílt munkaerőpiacon nem volt olyan állami támogatási forma, ami a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását ösztönözte volna, tavaly óta azonban már igényelhető a Rehabilitációs Kártya. Míg 2012-ben 9500-an éltek ezzel a lehetőséggel, 2013 júliusáig már több mint 19 ezren. Fülöp Attila kiemelte: ennek is köszönhető, hogy a kormányváltás óta 10 ezerrel emelkedett a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatottsága. A politikus szerint a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerés azt a szemléletformálást segíti, aminek köszönhetően néhány év múlva már minden munkaadónak természetes lehet, hogy megváltozott munkaképességűeket is foglalkoztat.
Negyedik alkalommal adták át a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést idén 18 munkaadót díjaztak -, amelyet a Salva Vita Alapítvány 2010-ben vezetett be, hogy az álláskereső fogyatékossággal élő emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását elősegítse. A kitüntetés a munkáltatót a logó használatára jogosítja és mind a társadalom, mind a fogyatékkal élők felé azt közvetíti, hogy a szervezet pozitívan fogadja a fogyatékos álláskeresők jelentkezését.
A díjat azok a szervezetek nyerhetik el, amelyek vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékkal élő munkavállalók toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos gyakorlatukat.
Az elismerést évente az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Amerikai Kereskedelmi Kamara Magyarországi Tagozata, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány közösen adja át a pályázati feltételeket sikeresen teljesítő munkáltatóknak.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hét + = 9

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 24. péntek, Kinga, Kincső napja van.
Az év 30. hete és 205. napja.
Holnap Kristóf, Jakab napja lesz.

1870, A Pest-Budai Munkásképző Egylet és az Általános Munkásegylet közös nagygyűlésen tiltakozik a francia-porosz háború ellen.


1897. Tatán (Komárom vm.) a világon elsőként, kigyulladnak az utcai acetilénlámpák.


Károlyi Amy / 1909. júl. 24. - /

Hagyományos dal

Hagyományosan nő a fa,
és születik a kiscica,
az egyik sejt szül másikat,
semmi extravagancia.

Hagyományosak az évszakok,
az őszre tél, tavaszra nyár.
A születés, az elmúlás
kipróbált verkli-szóra jár.

Nem különbözik a mandula-ág,
mi ezer éve lehetett,
és hagyományosak a mondatok
az érthetők, a szervesek.

/Már mondta más is/ örök a szép,
bár szép néha a csúnya is,
az igazság is mindig egy,
legyen a bíró bár hamis.

Időjárás

2026-07-24, 11:28
Partly cloudy
NW
Partly cloudy
22°C
4 m/s
Apparent: 17°C
Nyomás: 1015 mb
Páratartalom: 65%
Szél: 4 m/s NW
Széllökések: 11.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /2% / Rain
Napfelkelte: 05:12
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com