Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Geg - Az élet nem Hollywood
57
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Átalakul a Göncz Árpád városközpont – Teljesen akadálymentes lesz a metróaluljáró

- 2025. augusztus 8. 20:06 - 40 megtekintés

A városi közlekedést és az élhetőséget javító fejlesztések indulnak a Göncz Árpád városközpont környezetében, így akadálymentessé válik a metróaluljáró, új felszíni gyalogátkelőket alakítanak ki, továbbá egy közpark is létesül.

2015-ben indult a Göncz Árpád városközpont megújítása. Akkor egy olyan városrészszövet kialakítása volt a cél, amely az ott dolgozók és az ott élők jobb életminőségét és jobb közérzetét biztosítja – ezt folytatja a jelenlegi terv. A munkavégzést szolgáló terek mellett olyan funkciókra is gondoltak, amelyek kifejezetten a városlakókat szolgálják, így az épületek alsó szintjén többek között éttermek, kávézók, edzőterem és drogéria kapott helyet. Mindezeken felül egy közösségi térként és sétálóutcaként is funkcionáló térszerkezetben, illetve átjárható és akadálymentes aluljárókban gondolkodtak.
Az azóta eltelt évek során elkészült az Agora Tower és az Agora Hub irodaház együttese, illetve megújult az épületek és az Árpád híd autóbusz-állomás környezete, jelenleg pedig zajlik az MBH Bank székházának építése.
A GÖNCZ ÁRPÁD VÁROSKÖZPONT MEGÚJÍTÁSÁHOZ KAPCSOLÓDVA ugyanis BERUHÁZÁSI ÉS EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁST ÍRT ALÁ A FŐVÁROSSAL ÉS A XIII. KERÜLETTEL AZ MBH BANK SZÉKHÁZÁTÉPÍTŐ MBH DOMO KFT.
Élhetőbb lesz a környék
A bank székházának építéséhez kapcsolódva a terület infrastruktúráját is fejlesztik, de további cél a környék élhetővé, biztonságossá és kényelmesebbé tétele. Ennek köszönhetően teljeskörűen megújul és akadálymentessé válik az Árpád hídi aluljáró délnyugati metrókijárata.
Új aluljárószakasz, akadálymentes rámpa, felvonó és kültéri lépcső épül, cserélik a burkolatokat, a zöldfelület aránya jelentősen megnő, továbbá új kerékpársávokat, a Váci úton pedig felszíni gyalogátkelőt alakítanak ki. Mindemellett a zöldfelületi fejlesztések is hangsúlyt kapnak, hogy a rideg tér helyett barátságos és fenntartható városközpont várja az erre járókat. Ennek érdekében a tervek szerint automata öntözőrendszerrel felszerelt körforgalmi zöldszigeteket és vízvételi pontokat alakítanak ki, és talajtakaró növényeket telepítenek. Az Árpád hídi csomópontokhoz kapcsolódóan közparkfejlesztést is vállalt a beruházó, amelyet közösségi tervezéssel készítenek elő, hogy megfeleljen a lakosok igényeinek.
Akadálymentes metrókijárat
Az egyik legfontosabb fejlesztés a metrókijárat teljes körű akadálymentesítése, ugyanis az M3-as vonalon már csak a Göncz Árpád városközpont aluljárója nem teljesen akadálymentes. Jelenleg a belváros felé induló peronról csak az 1-es villamos pesti irányú megállója, míg az Újpest felé induló peronról kizárólag az 1-es villamos budai irányú peronja, illetve azon végighaladva a csomópont keleti oldalán lévő tömbök érhetők el. A mostani beruházás részeként megvalósuló új aluljárószakasz, rámpa és felvonó kialakításával ez a hiányosság megszűnik.
Az MBH Bank székházának kivitelezési munkái a közeljövőben látványosabb szakaszba lépnek: az épület szerkezete hamarosan kiemelkedik a földből. A tervek szerint olyan irodaházat építenek, ami amellett, hogy modern munkakörnyezetet kínál, a környezetét emberivé, zöldebbé teszi, hogy ne csak az ott dolgozók, de a környéken élők is jól járjanak.
Forrás:
Átalakul a Göncz Árpád városközpont – Teljesen akadálymentes lesz a metróaluljáró –
Fürdős Zsanett

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


2 + = hat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. augusztus 8. péntek, László napja van.
Az év 32. hete és 220. napja.
Holnap Emőd napja lesz.

1472. Vitéz János esztergomi érsek halála. Előbb Hunyadi Mátyás bizalmasa volt, nagy hatást gyakorolt rá. Később a király ellen összeesküvésbe bonyolódott, s kegyvesztett lett.


1969. Lerakják az útőrőváros alapkövét a Balaton északi partján, Zánkán. (Veszprém)


Kölcsey Ferenc
/ 1790. aug. 8. - 1838. aug. 24. /

Kölcsey

"Büszke magyar vagyok én, keleten nőtt törzsöke
fámnak,
Nyúgoti és forró kebelem nem tette hideggé;
Szép s nagy az, ami hevít; szerelemmel tölti be
lelkem
Honni szokás és föld, örököm kard s ősi dicsőség..."

Időjárás

2025-08-08, 23:31
Clear sky
WSW
Clear sky
28°C
1.5 m/s
Apparent: 27°C
Nyomás: 1020 mb
Páratartalom: 34%
Szél: 1.5 m/s WSW
Széllökések: 8.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:31
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy szorozva öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com