„Az alkalmazások és honlapok tesztelésébe értelmi fogyatékossággal élő embereket is be kell vonni.”
Konferencia a digitális akadálymentesítésről
Az Akadálymentességi Szakértők Nemzetközi Szövetsége kétnapos konferenciát tartott Brno-ban, Csehországban. Az esemény fő témája a digitális technológiák akadálymentessége volt. Munkatársunk, Sallai Ilona önérvényesítő az okostelefonok és a számítógépek hozzáférhetőségéről beszélt, kiemelve a könnyen érthető kommunikáció fontosságát.
A beszélgetések középpontjában az EU Akadálymentesítési Irányelve volt. A 2019-ben elfogadott közös akadálymentesítési szabályozás biztosítja a termékek és szolgáltatások könnyebb használatát és igénybevételét, különösen az idősek és a fogyatékossággal élők számára. A konferencián szó esett jogi szempontokról az irányelv megvalósításával és az ellenőrző hatóságok szerepével kapcsolatban.
Emellett több panelbeszélgetés is zajlott a digitális akadálymentesítésről. A beszélgetések során vállalati szakértők mutatták be, hogyan felelnek meg az irányelv előírásainak. Felszólaltak például az Amazon, a Zalando, a Disney+, a Samsung és a Microsoft képviselői.
Minden panelben részt vett egy fogyatékossággal élő személy is, aki a saját tapasztalatairól számolt be.
Sallai Ilona
Sallai Ilona biztosította, hogy az értelmi fogyatékossággal élő emberek szempontjai is megjelenjenek a digitális hozzáférhetőségről szóló párbeszédben. Gyakori akadályként megemlítette, hogy az információk gyakran nem könnyen érthetőek. „Nekem és sok más értelmi fogyatékossággal élő embereknek az akadálymentesítés nem a fizikai környezet, hanem az információ akadálymentesítését jelenti.” – tette hozzá. Beszélt arról is, milyen fejlesztésekre van szükség az egyenlő esélyű hozzáférés érdekében. Elmondta, hogy egyértelmű információkra és a megértést támogató piktogramokra van szükség. Kiemelte, hogy a tesztelésbe be kell vonni értelmi fogyatékossággal élő embereket is. Így győződhetünk meg róla, hogy valóban könnyen érthető egy alkalmazás vagy weboldal. Ezzel ugyanakkor értékteremtő munkát is biztosíthatunk az érintett szakértőknek.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Az autista emberek segítőinek is szükségük van támogatásra
Kitekintés autizmus témában 5.
Címke vagy útjelző? – Bemutatjuk a gyöngyösi Autista Segítő Központot
Koronavírus: összefogás az autista gyermekek és felnőttek érdekében
Új, könnyen érthető kiadvány önérvényesítőknek, tapasztalati szakértőknek az SHF személyekről és öné...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


12°C
Vélemény, hozzászólás?