Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Attila - Tél meg nyár
48
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Az INFOALAP felhívása diákpályázaton való részvételre

- 2016. március 11. 7:10 - 2963 megtekintés

Vak vagy gyengénlátó felső tagozatos, középiskolás vagy egyetemista vagy? Használod a JAWS-t, a MAGic-et, a BeLin-t vagy a Lapról hangra oldalt a mindennapokban? Rengeteg vicces, jópofa történeted van ezekről a programokról, illetve szolgáltatásokról, és mindenki dől a nevetéstől, amikor belekezdesz a mesélésbe? Lehet, hogy te vagy az, akinek tele van a gépe remekművekkel, versekkel, párbeszédekkel, novellákkal olyan megtörtént vagy fantáziádban megszületett eseményekről, amelyek bemutatják a nagyvilágnak a JAWS-t, a MAGic-et, a BeLint vagy éppen a Lapról hangra oldalt?
Ha ezek bármelyike igaz rád, akkor a te írásodat várjuk diákpályázatunkon! Most már csak azt szeretnéd tudni, meddig, kinek, hova küldd a pályázatod? Az is érdekelne, milyen nyeremények várnak rád? Jól figyelj, most minden fontosat elolvashatsz, aztán már csak el kell juttatnod hozzánk az írásodat!

– Felső tagozatos, gimnazista és egyetemista diákok írásait várjuk műfaji megkötés nélkül arról, miben és hogyan segít a hétköznapokban az említett három szoftver és a Lapról Hangra közösségi portál.
– Egy jelentkező legfeljebb három írást küldhet be, a művek terjedelme ne haladja meg a két oldalt! (Amennyiben szükségesnek látjuk, fenntartjuk a jogot a művek rövidített tartalmának közlésére.)
– A pályaműveket előzetes zsűrizés után megjelentetjük honlapunkon és Facebook-oldalunkon, a végső szó pedig a közönségé! A közönség választja ki három kategóriában azt a három 10-14, 15-17 és 18-25 év közötti, tehát a három kategóriában összesen 9 jelentkezőt, akiknek pályaművét díjazni fogjuk.
– Meddig várjuk az írásokat?
– 2016. április 8.-ig.
– Hova küldheted a pályaművet?
– A pályázatokat ezen az online űrlapon lehet benyújtani.
– Milyen nyereményre számíthat az, aki indul a pályázaton?
– Minden korosztály első három helyezettjére értékes nyeremények várnak, sőt a 18 év feletti kategória nyertese részt vehet az idén Németországban rendezendő kommunikációs és informatikai táborban (ICC) is, amennyiben megfelel a tábori részvétel feltételeinek!

– A nyertesekkel interjút közlünk honlapunkon. Minden pályázónk, akinek az előzsűrizés után kikerül az írása honlapunkra és Facebook-oldalunkra, jelentős olvasótáborra számíthat!
Most te következel! Ragadj billentyűzetet, és küldd el nekünk vicces, érdekes, megható történeteidet, amik valóban megestek, vagy amiket elképzeltél!
Ha kérdésed van, írj e-mailt a palyazat@infoalap.hu címre, igyekszünk minél gyorsabban válaszolni!
Mindenkinek sok sikert kívánunk a pályázáshoz!



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hat * 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 8. szerda, Ellák napja van.
Az év 28. hete és 189. napja.
Holnap Lukrécia napja lesz.

1683. A tatár előhad Bécs felé Ausztriába tört. Kara Musztafa nagyvezér, miután Fogarason, Szebenen, Fejérváron, Enyeden és Somlyón át rabolva és égetve betört tatár khánt magához vonta és Veszprémet, Tatát, Szentmártont és Pápát elfoglalta, július 8-án a tatár előhadat Ausztriába indítá.


1815. A feloszlott budai színtársulat tagjaiból új társulat alakul Miskolcon.


Szabó Lőrinc: Nyár

Nézd csak, bolondul, karikázva
hogy összecsap az a két sárga
lepke! hogy kezd tündéri táncba!

hogy gyúrja egymást, hogy forog!
Négy szárnyuk százfelé lobog,
pedig egyhelyben kavarog.

Csókolóznak? vagy marakodnak?
Most hirtelen egybefogóznak,
s nyílegyenest fölfurakodnak.

föl, föl, föl, ingó, lebegő
tornyot húzva, mely repdeső
útjuk nyomában égbe nő,

függőlegesen rakéta: már a
bükk magasában, már a nyárfa
csúcsánál járnak: már a drága

túlvilágban szikráznak a
kék őrületben, ahova
csak a szerelem mámora

vagy az se emel!...Ott repülnek!
Ott! Hol? Fény! Látod?...Tovatüntek...
Magukkal vitték a szemünket!

Időjárás

2026-07-08, 08:47
Overcast
NW
Előjelzés
24°C
4.9 m/s
Apparent: 24°C
Nyomás: 1010 mb
Páratartalom: 45%
Szél: 4.9 m/s NW
Széllökések: 12.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /45% / Rain
Napfelkelte: 04:55
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

  • 2026.07.09 19:00 - A Pál utcai fiúk - a Molnár Ferenc Színműhely előadása -
    Előadás részletei

    MOLNÁR FERENC - A PÁL UTCAI FIÚK; műve alapján készült színdarab a gyermeki barátság, becsület és összetartozás története.
    "A cselekmény középpontjában egy csapat pesti fiú áll, akik a „grundot” – egy üres telket – tekintik saját birodalmuknak. A csapat vezetője Boka János, aki igazságos és felelősségteljes, míg a történet egyik legfontosabb alakja Nemecsek Ernő, a törékeny, de rendkívül bátor kisfiú, aki a csapat egyetlen „közlegénye”. A fiúk élete akkor kerül veszélybe, amikor a vörösingesek, élükön Áts Feri, el akarják foglalni a grundot. A konfliktus a két csapat között egyre élesebbé válik, és végül „háborúhoz” vezet. Nemecsek többször is bizonyítja hűségét és bátorságát, még akkor is, amikor társai eleinte alábecsülik őt. A döntő összecsapásban a Pál utcai fiúk győzelmet aratnak, azonban Nemecsek súlyosan megbetegszik, mivel a küzdelmek során többször is hideg vízbe merült. A történet tragikus fordulatot vesz, amikor Nemecsek a betegség következtében meghal. Halála mélyen megrázza társait, és ráébreszti őket a barátság, az önfeláldozás és az emberi értékek valódi jelentőségére. A mű végén az is kiderül, hogy a grundot beépítik, így a fiúk „országa” végleg megszűnik.
    A színdarab egyszerre kalandos és megható, és időtálló módon mutatja be a gyermeki világ komolyságát, valamint azokat az erkölcsi dilemmákat, amelyek valójában a felnőttek világában is jelen vannak."
    RENDEZŐ/DRAMATURG: Lukács Kálmán
    KOREOGRÁFUS: Hunyi Dániel
    ELŐADJÁK: A Molnár Ferenc Színműhely alkotótagjai

  • 2026.07.11 17:00 - Magán rendezvény - Színházterem foglalt
  • 2026.07.15 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.07.29 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.08.12 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com