Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Movie and music - filmajánló m*sor
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Az interneten gyűjtött adományokat húsvéti akciójához a Dorkász Szolgálat

- 2021. április 2. 8:08 - 1424 megtekintés

650 csomag tartós élelmiszerrel, több mint 1200 rászorulón segít a Dorkász Szolgálat Alapítvány. A húsvéti gyűjtést hatodszor rendezték meg. Az adományokat a honlapjukon keresztül várták az elmúlt hetekben. A felajánlásokat három megye 15 településére juttatják el.

Az interneten gyűjtött adományokat húsvéti akciójához a Dorkász Szolgálat – videóval

Fotó: Dehir

Nagy munkában voltak csütörtök délelőtt a Dorkász munkatársai. A szervezet gyülekezetek, iskolák és cégek mellett magánemberektől több mint 3 tonnányi tartósélelmiszer-adományt gyűjtött. A támogatásokból 650 csomagot állítanak össze.

 Van benne liszt, rizs, kerül bele lencse, bab, olaj, minden olyan élelmiszer, amivel a háztartások tudnak főzni, tudják őket tárolni hosszú távon is, illetve amiből el tudják készíteni a maguk ételeit – mondta el Miskolczy Zsuzsanna programszervező.

A húsvéti akciót hat éve szervezi meg az alapítvány, korábban főként karácsony előtt adakoztak.

Idén – a járványügyi előírásokat betartva – érintésmentesen, a honlapjukon keresztül vásárolhattak felajánlásokat a támogatók.

Így csaknem két és félmillió forint értékben gyűltek össze tartós élelmiszerek. Ez a mennyiség több mint 1200 ember megsegítésére elég.

– Nagyon fontos az, hogy nekik is szebbé tegyük az ünnepeket, és legyen mit tenni az asztalra. Ebben a járványhelyzetben most fokozottan fontos ez, hogy összefogjunk és segítsünk. Célcsoportunkban szerepelnek hátrányos helyzetű családok és az egyedül, nehéz körülmények között élő idősek – nyilatkozta Kiss Ábel Lukács, a Dorkász Szolgálat Alapítvány igazgatója.

Az akció Debrecenen kívül további 15 települést érint Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár és Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén. A helyszínekre a Dorkász partnerei juttatják el a csomagokat a következő napokban.

Riport az alábbi linken tekinthető meg: https://www.dehir.hu/videogaleria/husvetkor-is-segiti-a-raszorulokat-a-dorkasz-szolgalat

(Forrás: Dehir)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


5 - öt =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 8:00: Szilveszteri parádé - a Vakrepülés Színtársulat színészeivel
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Szilveszter este - Garfy-val élőben! Elérhetőségeinken várja Garfy (Tóth Imre) a hallgatók élményeit!
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 31. szerda, Szilveszter napja van.
Az év 01. hete és 365. napja.
Holnap ÚJÉV napja lesz.

1621. Bethlen Gábor és II. Ferdinánd biztosai megkötötték a nikolsburgi békét. Bethlen lemondott a királyi címről és visszaszolgáltatta a Szent Koronát, birtokadományait is a következő országgyűlés felül vizsgálta.



1901. Báró Eötvös Loránd neves fizikus a Balaton jegén kipróbálta a róla elnevezett torziós ingát, mellyel a Föld forgását lehetett bebizonyítani.

Arany János: Szilveszter-éjen

"...Vígan! az ó év haldokol,
Nevessünk mint örökösi,-
Pedig bizony semmit se hágy
Annak, ki végpercét lesi.
Hajrá fiúk! ez a pohár
Az évért, mely kiszenvede;
Emléke fönn lesz holnap is...
Egy kis mámor futó köde."

Kosztolányi Dezső: Kip kop, köveznek

Kip-kop, köveznek.Itt van a tavasz.
Hajnalba száz kalapács zaja ébreszt.
Én hallgatom ágyamból a zenés neszt.
Mily csiklandozó és édes és ravasz.
Tavasz, tavasz. Az utcánkat javítják.
Mostan fölajzzuk a csigát, parittyát,
Tavasz. Libeg az udvarunk egén fönt
a sárga, kék és rózsaszínű léggömb.
Kip-kop, zene az élet, muzsika,
láng ég a fákon, a bokor zöld oltár.
Mostan miséznek a kis madarak,
és a szobákban is ezer titok vár.
Dal zeng, ha megütöm a képet, asztalt,
zenél az élet, a cipőm, az aszfalt.
Most mint a léggömb szállani szeretnék.
Mily csiklandó és édes és ravasz
a zöldbe bújni s enni a cseresznyét.
Cseresznyepiros, zöldarany tavasz.


Időjárás

2025-12-31, 09:43
Partly cloudy
NW
Partly cloudy
-2°C
6.8 m/s
Apparent: -8°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 72%
Szél: 6.8 m/s NW
Széllökések: 17.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /83% / Snow
Napfelkelte: 07:31
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com