Az újságolvasás most már mindenkié!
Az eRikkancsnak köszönhetően mostantól a látássérültek is önállóan olvashatnak újságot!
Könnyű elfelejteni, hogy vannak olyanok, akik a számunkra alapvetőnek tekintett mindennapi termékekhez, szolgáltatásokhoz, lehetőségekhez egyszerűen nem jutnak hozzá. A látássérültek eddig csupán úgy fértek hozzá a napilapok, magazinok tartalmához, ha valaki azt felolvasta számukra.
Az Alko-soft – a látássérültek önálló életvitelének elkötelezett segítőjeként – kifejlesztette az eRikkancs szolgáltatást, amin keresztül a látássérült felhasználó egy folyamatosan bővülő listából kikeresve megvásárolhatja és elolvashatja kedvenc újságját. A program a látássérültek által használt képernyőolvasó, illetve képernyőnagyító szoftverekkel maradéktalanul működik.
Az eRikkancs 2014. október 15-én egy sajtótájékoztatóval egybekötött bemutatóval debütál a Magnet Közösségi Házban.
Program: 09:45-10:00 – Regisztráció 10:00-10:05 – Köszöntő – Horváth Anna, a NESsT ügyvezető igazgatója 10:05-10:10 – Kisfilm a látássérültek olvasási szokásairól 10:10-10.30 – Sajtótájékoztató 10:30-10:40 – Az eRikkancs rendszer működésének rövid bemutatója, Dvariecki Bálint, az Alko-soft Bt. ügyvezetője 10:40-11.40 – Kávészünet, lehetőség az eRikkancs rendszer kipróbálására
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Sajátos nevelési igényű gyermekeknek épül bölcsőde Szolnokon
Társszervezetek hírei 2020. 04. 27.
Okostelefon helyett okoskutyák
FOGYATÉKOS EMBEREK KENYERET KÜLDENEK A PARLAMENTBE
EUFE: Az étkezési utalványok megadóztatása veszteséget és hátrány okozna minden érintett, de legfőké...
ELTE SHÜTI Nyílt Nap 2024. január
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
17°C







Vélemény, hozzászólás?