Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Dirty South - Let It Go
57
hallgató

Beszámoló a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete július 27-én megrendezett családi napjáról

- 2024. július 29. 9:52 - 416 megtekintés

Ki mit tud? versennyel és lecsófőzéssel egybekötött családi napot szervezett a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete szombaton Békéscsabán, a Luther utcai székházában.

Ádász István, az egyesület elnöke elmondta, hogy minden nyáron szerveznek valamilyen programot a tagok számára, most egy családi nap mellett döntöttek. Ezt egybekötötték lecsófőzéssel és Ki mit tud? versennyel, amelyen számos produkció került a közönség elé. A vetélkedővel kapcsolatban hozzátette, fontos, hogy a sorstársak megmutassák magukat ilyen formában is, és mindez egy üzenet a látó társadalom felé, hogy tudnak teljes életet élni.
Szabó Alexandra rendezvényszervező örömmel újságolta, hogy miközben nagyjából negyven érdeklődőre számítottak, kellemes meglepetésként az előzetes jelentkezések is arra utaltak, hogy ennél többen lesznek és lettek is a családi napon. Hangsúlyozta, hogy egy olyan programot igyekeztek összeállítani a látássérültek számára, amely képes őket kimozdítani a szürke hétköznapokból, ilyen lehetett akár a lecsófőzés, akár a Ki mit tud? verseny.
Mind Ádász István, mind Szabó Alexandra elmondta: a Ki mit tud? vetélkedőre készültek énekkel, gitározással, versekkel és novellákkal, de bűvészkedéssel és stand uppal is a tagok. A bemutatóteremben pedig egy kiállítást rendeztek be, amelyen például szőnyeg, kép is helyet kapott. És miközben az egyes produkciók váltották egymást a színpadon, készült a lecsó, amelybe természetesen paradicsom, paprika és lecsó került a szeretet mellett.

 

forrás: beol.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


nyolc * = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 10:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Gery
    Pletykák a nagyvilágból, érdekességek, remek zenékkel tűzdelve. A műsor élőben zajlik, így a hallgatók hozzászólását is várják a műsor készítői!
  • 15:00: Délután - benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: - Anonymous műsora
    Műsorunk az egyetemes és magyar színművészet jelentős személyiségeinek pályáját szeretné bemutatni. Ahol hozzáférhető riportok, esetleg kortársak nyilatkozatai, emlékiratok, hangfelvételek elérhetők ,ezeket is bemutatjuk . Nyílván ,mint minden ilyen műsor esetében, a teljességre csak törekedni tudunk, hiszen még közeli barátainkat sem ismerhetjük meg teljesen,egy régebben elhunyt legendás művész estében ez még nehezebb. Néha egy anekdóta többet mond, mint a tudományos értekezés. Az emlékezésekből ezek a nagyon jellemző történetek sem maradnak ki. Ja ,igen..Miért nevezem magam Anonymusnak? Talán mert én nem vagyok fontos. Legyen a művész arca a fontosabb... A műsorokhoz jó szórakozást kívánok Anonymus
  • 17:00: Nekem 80 - zenék a 80-as évekből
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 22:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. március 13. csütörtök, Krisztián, Ajtony napja van.
Ma van a(z) Hobby nap.
Az év 11. hete és 72. napja.
Holnap Matild napja lesz.

1407. A jászkunok kiváltságlevele. Zsigmond király a jászkunok szabadságait, vámmentességét és saját kapitányaik önálló joghatóságait megerősítette.


1838. Árvízi katasztrófa Pesten. A Duna árja Pest városát elöntötte. Báró Wesselényi Miklós a 3 vésznap alatt éjjel és nappal hajón, bár a hőmérő fagypontot mutatott, több száz embert mentett meg a haláltól. Ekkor kapta az "árvízi hajós" nevet.


Ignotus: Tavaszi bor

Gyenge rügyek, halványzöld levelek,
Sorsomba negyvenedszer visszatérők,
Új tavaszok, elvonuló telek,
Lemondva múlók, követelve kérők,
Kékségek, miknek hűse is meleg ,
És meghalások, szürkeségbe térők-
Mit tudom én, mi az, ami ragyog,
Mit tudom én, ki az , aki vagyok!..."

Időjárás

2025-03-13, 02:38
Overcast
ENE
Előjelzés
13°C
1.2 m/s
Apparent: 13°C
Nyomás: 998 mb
Páratartalom: 88%
Szél: 1.2 m/s ENE
Széllökések: 17 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 15.2mm /100% / Rain
Napfelkelte: 06:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com