MEOSZ tájékoztató a veszélyhelyzettel összefüggő újabb kormányzati intézkedésekről
A veszélyhelyzet időtartama alatt lejáró gyes és gyed ellátásokat automatikusan tovább folyósítják
A veszélyhelyzet időtartama alatt lejáró gyes és gyed ellátásokat automatikusan tovább folyósítják
A koronavírus nemzetközi elterjedése miatt a cégeknek fel kell készülnie arra, hogy a megbetegedések és az esetleges hatósági intézkedések érdemben befolyásolják a vállalatok működését.
A PM felhívja a figyelmet arra is, hogy Magyarország kormánya folyamatosan figyelemmel kíséri a korona-vírus járvány okozta gazdasági helyzetet, vizsgálja a beérkező javaslatokat, egyeztet a piaci szereplőkkel, és megteszi a szükséges intézkedéseket.
A koronavírus-járvány a postát is terheli, ezért aki teheti, csekkbefizetés helyett utaljon, hagyományos levél helyett írjon e-mailt, a webáruházakat pedig érdemes ellenőrizni rendelés előtt és használni a küldemények nyomon követését – ajánlja a postapiacot is felügyelő Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szombati közleményében.
Néhány alapelv az otthoni karanténhoz, akár önkéntes az, akár a hatóság rendelte el
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a kormány közösségi média oldalain hívta fel az idősek figyelmét arra, hogy maradjanak otthon és ha segítségre szorulnak, forduljanak az önkormányzathoz.
Most a megváltozott munkaképességű emberek komoly segítséget nyújtanak a koronavírus által leginkább veszélyeztetetteknek – jelentette ki a szociális ügyekért felelős államtitkár pénteken az M1 aktuális csatornán.
Karantén a karanténban?
A koronavírus-járvány miatt átmenetileg felfüggesztik fogyasztásmérők személyes leolvasását a Nemzeti Közművek (NKM) elosztó társaságai, az NKM Földgázhálózati Kft., az NKM Áramhálózati Kft. és az NKM Észak-Dél Földgázhálózati Zrt. – közölték az MTI-vel pénteken.
A Kormány 2020. március 11-én az új koronavírus okozta járvány terjedésének megakadályozása érdekében Magyarország területére veszélyhelyzetet hirdetett ki. A veszélyhelyzet különleges jogrendet jelent, amelyben az alábbi fontosabb, az ügyintézést segítő ideiglenes intézkedéseket rendelték el mostanáig. A Kormány az emberek együttműködését kéri a különleges jogrenddel járó intézkedések végrehajtásában és a MEOSZ (Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége) is önmérsékletre hív fel mindenkit, ezért kérjük, hogy maradjanak otthon és bármilyen légúti tünet jelentkezése esetén előbb telefonon konzultáljanak háziorvosukkal. A Kormány kiemelte a leginkább veszélyeztetetteket, és kifejezetten felkérte a 70 éven felüli idős embereket, hogy lakóhelyüket ne hagyják el. Otthonmaradásuk érdekében az önkormányzat köteles a 70 év feletti idősek ellátásáról gondoskodni, ha vállalják az otthonmaradást és ezt be is jelentik a polgármesternek.