Cirkuszi előadás Debrecenben a Fehér Bot Világnapja alkalmából
A Richter Flórián Cirkusz alkotó közössége nemcsak a gyógyíthatatlan, nehéz sorsú gyermekek cirkuszi élményhez juttatását tartja fontosnak, hanem gondol a vak és gyengén látó embertársaira is: a Fehér Bot Világnapján akadálymentesített előadást szervezett számukra.
Áltapintatból a vak embereket elnevezzük világtalanoknak, akik pedig nem szeretik ezt a titulust (az ő világuk fantáziára utaltabb, mint látó társaiké), ahogy elutasítják a szánalmat is. Helyette értelmes segítségre várnak, hogy tanulhassanak, dolgozhassanak, gyermekeket nevelhessenek, és – megismerve a környezetüket – hasznosan élhessék le az életüket.
Az akadálymentesített előadás ideje :
2017. október 13 – péntek – 18:00 óra
Az akadálymentesített előadás helye:
Debrecen, Balmazújvárosi út 4. (Baumax parkoló)
Narrátor :
Kőhalmi Ferenc bűvész
Együttműködő partnerek:
Látássérültek Észak – Alföldi Regionális Egyesülete
Háttér:
A fehérbot – mint a vakok utcai közlekedésének közismert és elengedhetetlen segédeszköze – alkalmazásának gondolata a francia Guilly d Herbemont grófnőtől származik, aki a párizsi utcákon sétálgatva többször megfigyelte a nagy jármű és személyforgalomban félénken és bizonytalanul közlekedő vakok állandó veszélyeztetettségét.
Guilly d Herbemont vakok megsegítésének lehetőségét megtárgyalta az édesanyjával, aki nem értett egyet a lánya igyekezetével, és inkább irodalmi művek Braille rendszerű átírását javasolta a lányának, amely igen divatos tevékenység volt a magas társadalmi rétegek hölgyeinek körében. A grófnő azonban e helyett egy könnyen felismerhető eszköz kézben hordásának a gondolatával foglalkozott. Így jutott a „fehérbot” használatának a szükségességéhez, amelyet úgy a járművek vezetői, mint a gyalogosok távolról felismernek és tudják, hogy közöttük vak ember közlekedik.
(forrás: vgykeme.hu)
További, figyelemre méltó programuk
A cirkusz folytatja néhány hónappal ezelőtt elindított misszióját, amelynek során előadásaikon súlyosan beteg, hátrányos helyzetű, nehéz sorsú gyermekeket látnak vendégül.
A következő misszió helyszíne:
Debrecen, Balmazújvárosi út 4. (Baumax parkoló)
A következő misszió időpontja:
2017. október 14 – szombat – 15:00 óra
Együttműködő partnerek:
Taxisok és civilek a beteg gyermekekért Alapítvány (Szeged)
Gyermekremény Alapítvány (Debrecen)
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Korona vírus: a vakok szövettsége is korlátozásokat vezetett be
Maszkok adományozásával nyújt segítséget a Zuglói Önkormányzat a látássérülteknek
Segít a Holdsugár
Felhívás a fogyatékossággal élő gyermekeket is oktató úszóiskolák számára
Informatika oktatás (ICDL) az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán látássérülteknek
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C







Vélemény, hozzászólás?