Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- A VGYKE. podcast m*sora
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Csak a társadalom támogatásával lehet eredményt elérni a fogyatékosságügyben

- 2019. december 31. 3:08 - 1159 megtekintés

Csak a társadalom támogatásával lehet eredményt elérni a fogyatékosságügyben – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára pénteken az MTI-nek, a szegedi GEMMA Központ karácsonyi ünnepsége után.

Fülöp Attila hozzátette, a szociálpolitika és a gyermekvédelem legfontosabb üzenete is az, hogy valós segítséget csak közösen lehet adni.

A szakemberek, intézmények ugyan képesek jobbá tenni egy-egy nehéz élethelyzetet, de a társadalom támogatása nélkül halálra van ítélve a munkájuk

Közölte, hogy Magyarországon a szociális ellátóhelyek kétharmadát civil, egyházi vagy önkormányzati fenntartók üzemeltetik. Ez nem véletlen, hiszen az állam nem tudja megadni a közösségi kötődést, anélkül pedig a szociális biztonság sem biztosítható – hangsúlyozta.

Fülöp Attila felidézte, hogy a civil fenntartású, jellemzően súlyos fogyatékossággal élő gyermekeknek és fiataloknak fejlesztő oktatást és nappali ellátást nyújtó GEMMA Központ is az érintett szülők akaratából, erejéből és támogatásával jött létre.

Az államtitkár a fogyatékos emberek világnapját említve úgy fogalmazott: “minden ünnepnap pont annyit ér, amennyit a másnapi gyakorlatba vagy a harmadnapi életbe át tudunk menteni”. (Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 9. péntek, Marcell napja van.
Az év 02. hete és 9. napja.
Holnap Melánia napja lesz.

1356. Nagy Lajos megújította a véd- ésdacszövetséget Albert osztrák herceggelminden ellenség ellen, kivéve Kázmér lengyel királyt.


1849. A képviselőház első ülése Debrecenben,mely Palóczy László korelnöksége alatt mintegy 150 képviselő jelenlétében a reformált vallásúak főiskolájának termébennyittatott meg.

Babits Mihály: Halavány téli rajz

"Milyen fehér csöndesség ez!
Messze házunk télben ül.
Gyere az ablakhoz , édes!
Csókolj meg és nézz körül!
Süt a nap, elállt a hó már,
mégis pelyhek hullanak:
puhán, halkan, pehelymód száll
pillanat és pillanat."

Időjárás

2026-01-09, 15:19
Moderate snow fall
SSE
Moderate snow fall
-2°C
2 m/s
Apparent: -10°C
Nyomás: 1011 mb
Páratartalom: 66%
Szél: 2 m/s SSE
Széllökések: 8.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /57% / Snow
Napfelkelte: 07:29
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három mínusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com