Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Zámbó Jimmy - Szemeddel látsz
58
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Csodálatos karácsonyi koncert, minősíthetetlen mellékzöngével

- 2012. december 24. 8:31 - 1656 megtekintés

Csodálatos karácsonyi koncert díszvendégei voltak paralimpikonjaink szombaton este a Bazilikában, ahol a budapesti Erkel Ferenc Általános Iskola zenei tagozatának diákjai, illetve az iskola régebben végzett hallgatói szebbnél-szebb dalokkal ajándékozták meg a hallgatóságot.

A gyermekkart a Magnificat Kórusalapítvány működteti, amelynek célja, hogy az előadásokkal Magyarország és a világ minden pontján hirdesse a zene és az énekszó szeretetét. A szombat esti koncerten ez tökéletesen sikerült.

Mindenki egy csodálatos élménnyel gazdagabban, maximálisan elégedetten távozhatott volna a helyszínről, ha a koncert előtt nem játszódnak le olyan jelenetek, amelyek méltatlanok voltak a karácsony hangulatához, és egy magát európainak valló országhoz: paralimpikonjaink részére – akiket díszvendégnek hívtak meg – a szervezők az első sorokban foglaltak helyet. Hiába tettek azonban ki papírokat a lefoglalt székekre, akadtak olyan vendégek, akik ennek ellenére leültek ezekre a székekre, és sem a szervezők kérésére, sem akkor nem adták át a helyüket, amikor megérkeztek sportolóink. Volt olyan édesapa, aki a kisgyermekével ült le a sportolóink számára fenntartott helyre, és amikor a szervezők megkérték, hogy üljön hátrébb, így reagált: „ha nem itt lennénk, megütnélek!”.

A szervezők higgadtságának köszönhetően a szeretet ünnepén rendezett koncert verekedés nélkül lezajlott, vendéglátóink szereztek pótszékeket, így azok a sportolóink, akiknek nem jutott hely a díszvendégek részére fenntartott sorban, pótszékről hallgatták meg a nagyon színvonalas előadást.

A Magyar Paralimpiai Bizottság köszöni szépen a meghívást, köszöni a fellépőknek a csodálatos előadást és a szervezők munkáját. Nem a szervezők tehetnek arról, hogy ilyen jelenetek játszódtak le a koncert előtt, az MPB nem azért teszi szóvá a történteket, mert botrányt akar generálni, hanem jelezni kívánja, hogy az integráció és annak elfogadása terén még vannak hiányosságok, és ez olyan probléma, amiről muszáj beszélni.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ öt = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 12. péntek, Gabriella napja van.
Az év 50. hete és 346. napja.
Holnap Luca, Ottilia napja lesz.

1650. Rákóczi Zsigmond külföldről csillagászati távcsöveket hozatott magának a tudós tanárral, Comeniussal.


1904. A Daniel Gábor féle megszigorított házszabályjavaslatot a Szabadelvű Párt képviselőházi puccsal, un. zsebkendőszavazással elfogadta. A képviselőházi elnök zsebkendő-jelzésére a kormánypárti képviselők felugorva jelezték a javaslat elfogadását. Andrássy Gyula tiltakozásul kilépett a Szabadelvű Pártból. Az ellenzéki képviselők, válaszul e napon szétverték a képviselőház berendezését.


Nemes Nagy Ágnes: Kukuca

Van egy kalács: kukuca,
friss kalácsból kalácsforma.
Azt mondják, ha jó leszek,
meg is kapom karácsonyra.

Azt mondják, hogy madárforma,
azért kapom karácsonyra.
Azt mondják, hogy szárnya van,
csőre van és lába van,
frissen szabad kézbe vennem,
karácsonykor meleg madár
ülhet majd a tenyeremben.

Szeme helyén bors van.
Adják ide gyorsan!

Időjárás

2025-12-12, 22:02
Overcast
SSE
Előjelzés
3°C
0.8 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1025 mb
Páratartalom: 87%
Szél: 0.8 m/s SSE
Széllökések: 3.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:22
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három szorozva hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com