Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Blondie - Sunday girl
49
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Duplikált Braille-könyveket ajánl fel az MVGYOSZ

- 2021. szeptember 3. 9:57 - 1320 megtekintés

Az MVGYOSZ Louis Braille Könyvtárának állományából egyes Braille-könyvek több példányban készültek. A székházból való kiköltözés, valamint a nyári átrendezés eredményeként feltárt duplikátumok ingyenesen elvihetőek a könyvtárból, amellyel a szövetség szeretne hozzájárulni a könyvtárfelhasználók egyéni Braille-könyvtárainak gyarapításához.

A díjmentesen igényelhető könyvek között a magyar irodalom klasszikus szerzői és kortárs alkotói is megtalálhatóak, illetve a világirodalom gyöngyszemei is szerepelnek. Bővítse saját Braille-könyvtárát ifjúsági regényekkel, detektív történetekkel, történelmi írásokkal, szatirikus kisregényekkel vagy éppen ismeretterjesztő könyvekkel.

Azonos könyvre érkező igény esetén az igénybejelentés időbeli sorrendje határozza meg azt, hogy ki kaphatja meg a listában szereplő művet. A szerző és a mű címe mellett a listában az is szerepel, hogy a felajánlott könyv hány kötetből áll, amelynek súlyával a személyes átvétel esetében számolni kell. Természetesen a könyveket postai kiszállítással is kérhetik az igénylők.

Igényeiket az alábbi listában szereplő könyv/könyvek szerzőjének, a mű címének megjelölésével írásban vagy telefonon várja a szervezet.

Elérhetőségek: https://www.mvgyosz.hu/kapcsolat/

Ingyenesen elvihető Braille-könyvek

Író – Cím – azonosító – kötetszám – rövidírás vagy teljesírás

Faludy György – Jegyzetek a kor margójára – E.1058 – 4 – rövidírás 44
Fekete István – Kittenberger Kálmán élete – A.1286 – 7 – rövidírás 44
Grey Owl – Szürke Bagoly – Két kicsi hód – A.29 – 3 – rövidírás 44
Hajdú-Antal Zsuzsanna – Utánad – A.1320 – 4 – rövidírás 44
Hawthorne, Nathaniel ¬– A skarlát betű – A.1194 – 5 – rövidírás 44
Herdman, Alan – Pilates – B.1268 – 3 – rövidírás 44
Kámán Balázs – Zápor könnyekkel – E.1321 – 2 – rövidírás 44
Karinthy Frigyes – Utazás a koponyám körül – A.1221 – 3 – rövidírás 44
Kehlmann, Daniel – Tyll – A.1311 – 6 – rövidírás 44
Lawrence, Leslie L. – Sindzse szeme – A.1140 – 8 – rövidírás 44
Murphy, Joseph – Tudatalattid csodálatos hatalma – B.1317 – 4 – rövidírás 44
Orwell, George – 1984 – A.1055 – 6 – rövidírás 44
Orwell, George – Állatfarm – A.941 – 2 – rövidírás 44
Picoult, Jodi – Szelíd vadak – A.1295 – 2 – rövidírás 44
Picoult, Jodi – Találj rám! – A.1306 – 8 – rövidírás 44
Poe, Edgar Allan – A Morgue utcai gyilkosság – E.1142 – 2 – rövidírás 44
Quinell, A. J. – A zsoldos – A.1305 – 6 – rövidírás 44
Rejtő Jenő – Az előretolt helyőrség – A.1059 – 4 – rövidírás 44
Shaw, G. B. – Pygmalion – D.1034 – 3 – rövidírás 44
Tóth Krisztina – Akvárium – A.1301 – 5 – rövidírás 44
Tóth Krisztina – Hazaviszlek, jó? – E.1300 – 3 – rövidírás 44
Ulickaja, Ljudmila – Életművésznők – A.1294 – 3 – rövidírás 44
Wilder, Thornthon – Szent Lajos király hídja – A.1220 – 2 – rövidírás 44
Attenborough, David Sir – Az első édenkert – B.1152 – 5 – teljesírás
Doyle, Arthur Conan Sir – A sátán kutyája – A.964 – 4 – teljesírás
Hosszú Toll – A Sós sziklák völgye – A.1171 – 5 – teljesírás
Oldmeadow, Katharine L. – A Sárkányház titka – A.1169 – 5 – teljesírás
Pauls, Wolfgang – A Walkmann-trió – A.1227 – 1 – teljesírás
Rice, Morgan – A varázsló gyűrűje 1. A hősök küldetése – A.1315 – 5 – teljesírás
Rice, Morgan – A varázsló gyűrűje 2. A királyok sorsa – A.1316 – 4 – teljesírás
Szabó Judit, G. – Bezzeg a más gyereke – C.1094 – 3 – teljesírás

(Szilágyi Ildikó MVGYOSZ. könyvtáros)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


* 4 = nyolc

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 9:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.
  • 10:00: - Csák Attila zenei műsora (a múlt szombati adás ismétlése)
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Gery
    Pletykák a nagyvilágból, érdekességek, remek zenékkel tűzdelve. A műsor élőben zajlik, így a hallgatók hozzászólását is várják a műsor készítői!
  • 15:00: Délután - benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: - Anonymous műsora
    Műsorunk az egyetemes és magyar színművészet jelentős személyiségeinek pályáját szeretné bemutatni. Ahol hozzáférhető riportok, esetleg kortársak nyilatkozatai, emlékiratok, hangfelvételek elérhetők ,ezeket is bemutatjuk . Nyílván ,mint minden ilyen műsor esetében, a teljességre csak törekedni tudunk, hiszen még közeli barátainkat sem ismerhetjük meg teljesen,egy régebben elhunyt legendás művész estében ez még nehezebb. Néha egy anekdóta többet mond, mint a tudományos értekezés. Az emlékezésekből ezek a nagyon jellemző történetek sem maradnak ki. Ja ,igen..Miért nevezem magam Anonymusnak? Talán mert én nem vagyok fontos. Legyen a művész arca a fontosabb... A műsorokhoz jó szórakozást kívánok Anonymus
  • 17:00: Nekem 80 - zenék a 80-as évekből
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 21:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora (a múlt szombati adás ismétlése)
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 18. csütörtök, Diána napja van.
Ma van a(z) Takarítási világnap, rokkantak világnapja.
Az év 38. hete és 261. napja.
Holnap Vilhelmina napja lesz.

1847. Kopácsy József hercegprímás és mecénás halála Esztergomban. Az 1825. évi országgyűlésen az első főpap volt, aki alapítványt ajánlott a Magyar Tudományos Akadémia javára. Több templomot és iskolát alapított. Nevéhez fűződik a tanítóképzés megindítása Veszprémben és Esztergomban.


1922. A Népszövetség közgyűlése Magyarországot egyhangúlag felvette a tagjai sorába.


Kormos István: Szeptember

Gyászol három hangyaboly,
cincognak a tücskök,
kék ködnek nézik az eget,
zöld ködnek a füstöt.
Szaladnak a füvekhez,
elszáll a fű délre,
kukoricazászlón lobog
üszök feketéje.
Boglyaszállás felrepül,
a fák messze úsznak,
tücsökcirr ördögszekéren
panaszol az útnak.
Megadják mind magukat,
sárgöröngyre ülnek,
sírnak, rínak, s kis öklükkel
gyöngykönnyet törülnek.

Időjárás

2025-09-18, 02:59
Clear sky
NW
Clear sky
15°C
1.9 m/s
Apparent: 14°C
Nyomás: 1024 mb
Páratartalom: 62%
Szél: 1.9 m/s NW
Széllökések: 8.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:25
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy mínusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com