Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Ágnes Vanilla - Örök nyár
55
hallgató

Együtt a jövőnkért április – Nyelvtanulás, nyelvvizsga és nyelvi érettségi

- 2022. április 11. 11:11 - 1019 megtekintés

Áprilisban az Együtt a jövőnkért online találkozósorozat következő alkalmán a nyelvtanulással kapcsolatos fontos tudnivalókat és tapasztalatokat osztják meg az érdeklődőkkel.

A sorozat következő alkalmán beleássák magukat a nyelvtanulás többrétű kérdéskörébe. Bemutatnak egy olyan nyelviskolát, ahova évek óta szívesen járnak látássérült tanulók, két címzetes egyetemi docens mondja el szakmai véleményét a nyelvvizsgával kapcsolatban saját és diákjai tapasztalatainak felhasználásával, emellett két fiatal segítségével a nyelvvizsga és a nyelvi érettségi pozitív és negatív oldalát testközelből is megismerhetik az érdeklődők. Ezen felül bemutatásra kerülnek A jövő kilátásai weboldal azon tartalmai, melyek segíthetik mindazokat, akik nyelvvizsgára vagy nyelvi érettségire készülnek.

Az áprilisi eseményen elsőként Tóthné dr. Udvardi Katalin ügyvezető igazgató, angol nyelvtanár fogja bemutatni a Shetland UK Nyelviskolát. Dr. Hoffmann Rita, címzetes docens és dr. Flamich Mária, címzetes docens látássérült diákjaik tapasztalatait osztják meg, illetve azt, hogy látássérültként hogyan lehet minden tekintetben akadálymentes módon nyelvvizsgát tenni. Horváth Panna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója az olasz nyelvi érettségi, Szilágyi Alex, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója pedig az angol nyelvvizsga tapasztalatait fogja megosztani a résztvevőkkel.

Az eseményre várja az MVGYOSZ. a látássérült hallgatókat, diákokat és szüleiket, az oktatási intézmények képviselőit, az érdekképviseleti szervezetek munkatársait és önkénteseit, illetve más, a téma iránt érdeklődő személyeket.

Az áprilisi Együtt a jövőnkért online esemény
– időpontja: 2022. április 26. (kedd) 16:00-18:00
– helyszíne: online, a Google Meet videokonferenciákra kialakított felülete.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet 2022. április 25. (hétfő) 23:59-ig kell megtenni a következő online űrlapon:
https://forms.gle/qjJ26Na4zFnSVtb77

 

(Puskás Anett – MVGYOSZ. ifjúsági referens)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


5 + = hét

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. március 4. kedd, Kázmér napja van.
Az év 10. hete és 63. napja.
Holnap Adorján, Adrián napja lesz.

1173. III. Istvánnak Esztergomban rögtön történt halála.


1945. A debreceni hadifogolytáborban megszervezik a demokratikus honvéd hadsereg első alakulatát, a 6. gyaloghadosztályt.


Áprily Lajos: Március

A Nap tüze, látod,
a fürge diákot
a hegyre kicsalta: a csúcsra kiállt.
Csengve, nevetve
kibuggyan a kedve
s egy ős evoét a fénybe kiált..."

Időjárás

2025-03-04, 18:53
Overcast
NW
Előjelzés
10°C
2.1 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1028 mb
Páratartalom: 67%
Szél: 2.1 m/s NW
Széllökések: 3.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:17
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com