Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Tolcsvay Trió - Boldogtalan vándor
56
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Érzékenyítő nap a Munka-kör Alapítvány munkatársaival

- 2014. október 17. 10:33 - 2778 megtekintés

Október 18-án siket és nagyothalló munkatársak részvételével érzékenyítő órákat tart a szervezet a budapesti Semmelweis Szakközépiskolában – nyolc osztály részére.

Az óra keretében bemutatásra kerül a Magyar Népmesék – Kacor király című egyedi kivitelezésű, jelnyelvi narrációval és felirattal is ellátott DVD-je, ami kiválóan alkalmas érzékenyítésre, valamint azokban a családokban, ahol siket, vagy nagyothalló családtag is van, akadálymentesen tudják élvezni a Magyar Népmeséket. Egyedülálló módon az elmúlt hetekben több iskolában is hasonló érzékenyítő óra keretében adta át az alapítvány a DVD-t, amit pályázati forrásból készítettek, és közel 75 közoktatási intézmény, valamint könyvtár részére juttattak el ingyenesen. A fővárosi intézményeknek felajánlották a lehetőséget, hogy érzékenyítő óra keretében adják át a DVD-t. Ezt a lehetőséget eddig mindössze öt közoktatási intézmény használta ki, de más iskolák is jelezték, hogy az őszi szünet után lenne nekik megfelelő. Azok részére pedig, akik ezzel a lehetőséggel nem kívánnak élni, postai úton, vagy személyes kézbesítés útján juttatták el a népmesét tartalmazó DVD-t. Azokban az intézményekben, ahol érzékenyítő órákat tartottak, mind a diákok, mind a pedagógusok nyitottan és érdeklődően fogadták a szervezet munkatársait – hangsúlyozta az alapítványi elnök.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


három + = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. augusztus 8. péntek, László napja van.
Az év 32. hete és 220. napja.
Holnap Emőd napja lesz.

1472. Vitéz János esztergomi érsek halála. Előbb Hunyadi Mátyás bizalmasa volt, nagy hatást gyakorolt rá. Később a király ellen összeesküvésbe bonyolódott, s kegyvesztett lett.


1969. Lerakják az útőrőváros alapkövét a Balaton északi partján, Zánkán. (Veszprém)


Kölcsey Ferenc
/ 1790. aug. 8. - 1838. aug. 24. /

Kölcsey

"Büszke magyar vagyok én, keleten nőtt törzsöke
fámnak,
Nyúgoti és forró kebelem nem tette hideggé;
Szép s nagy az, ami hevít; szerelemmel tölti be
lelkem
Honni szokás és föld, örököm kard s ősi dicsőség..."

Időjárás

2025-08-08, 09:45
Clear sky
S
Clear sky
25°C
2.5 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 38%
Szél: 2.5 m/s S
Széllökések: 7.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:31
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com