Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Szemfüles - a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesületének m*sora
58
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

„Fények vakondja” irodalmi verseny

- 2012. május 31. 16:22 - 2179 megtekintés

A Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete ebben az évben is megrendezi a „Fények vakondja” elnevezésű irodalmi versenyét, melynek célja, hogy az országban élő amatőr látássérült írók megmutathassák tehetségüket.

A pályázatban elsősorban valós élményeken alapuló humoros, ironikus történeteket várnak a sorstársaktól, melynek apropóját a „Generációk közötti szolidaritás európai éve” adja. Nosza, nagymamák, nagypapák, szülők és unokák! Elő a jobbnál-jobb humoros történetekkel!

2012. június 1-től 2012. szeptember 1-ig folyamatosan várják a pályázatokat.

Pályázat címe: „Fények vakondja 2.”

Ajánlás: Az irodalmi versenyt a 3 éve elhunyt sorstársra, Kerekes Gézára emlékezve hirdetik meg.

A pályázat benyújtásának módja: Csak elektronikusan az info@jnszmvakok.hu címre. A pályaműveket Word dokumentum (*.doc) formátumban várják, melyek terjedelme ne legyen több 3 oldalnál, times New Roman betűtípussal, 12-es betűmérettel legyenek írva. Az idei évben kizárólag prózában várnak pályaműveket.

Pályázók köre: Pályázatot nyújthat be minden Magyarországon élő vak, aliglátó vagy gyengénlátó amatőr író.

Díjazás: az első három helyezett értékes jutalomban részesül.

A pályázók műveit négytagú szakmai zsűri bírálja el. A zsűritagok elé a pályamunkák csak jeligével ellátva kerülnek, a jeligéhez tartozó személy kilétét a zsűri is a bírálat végén ismerheti meg. Ehhez szükséges, hogy minden pályázó válasszon magának egy jeligét és egy „biztonsági” pótjeligét is. Ezzel a jeligés rendszerrel is szeretnék biztosítani a verseny tisztaságát.

A verseny végeredményének kihirdetésére 2012. október 17-én, Szolnokon kerül sor az egyesület kulturális rendezvényén, amelyet a fehér-bot Nemzetközi Napja alkalmából szerveznek meg, egyben a „Generációk közötti szolidaritás európai évé”-hez csatlakozva.

A győztes pályamű a rendezvényen előadásra kerül.

A beérkezett alkotásokat az Egyesület honlapján is közöljük, – www.jnszmvakok.hu – ahol a közönség szavazatai alapján is eredményt hirdetnek. A közönségszavazás nyertese külön jutalomban részesül.

A pályázatokat a mellékelt adatlappal együtt várják! A pályázattal kapcsolatban további információ kérhető: Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete
5000 Szolnok, Móra F. u. 15.
Telefon: 06-56/514-085
Email: info@jnszmvakok.hu
Honlap: www.jnszmvakok.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ 9 = tíz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 13. péntek, Krisztián, Ajtony napja van.
Ma van a(z) Hobby nap.
Az év 11. hete és 72. napja.
Holnap Matild napja lesz.

1407. A jászkunok kiváltságlevele. Zsigmond király a jászkunok szabadságait, vámmentességét és saját kapitányaik önálló joghatóságait megerősítette.


1838. Árvízi katasztrófa Pesten. A Duna árja Pest városát elöntötte. Báró Wesselényi Miklós a 3 vésznap alatt éjjel és nappal hajón, bár a hőmérő fagypontot mutatott, több száz embert mentett meg a haláltól. Ekkor kapta az "árvízi hajós" nevet.


Ignotus: Tavaszi bor

Gyenge rügyek, halványzöld levelek,
Sorsomba negyvenedszer visszatérők,
Új tavaszok, elvonuló telek,
Lemondva múlók, követelve kérők,
Kékségek, miknek hűse is meleg ,
És meghalások, szürkeségbe térők-
Mit tudom én, mi az, ami ragyog,
Mit tudom én, ki az , aki vagyok!..."

Időjárás

2026-03-13, 13:18
Clear sky
SSE
Clear sky
18°C
2.9 m/s
Apparent: 16°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 48%
Szél: 2.9 m/s SSE
Széllökések: 11.9 m/s
UV-Index: 4
Rövid leírás: 0mm /6% / Rain
Napfelkelte: 06:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy plusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com