Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Zéró - Hiányzol
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Fogyatékos emberek tanították Újbuda képviselő-testületét

- 2012. október 25. 19:30 - 2523 megtekintés

Budapest, 2012. október 25. – Tapasztalati úton ismerkedhetett meg a sérült emberek világával a XI. kerület Képviselő-testülete, valamint a Hivatal vezetése, munkatársai. A Nem Adom Fel Alapítvány két napos tréningjén a résztvevők kipróbálhatták, milyen látássérültnek lenni, hogyan kell kerekesszékben közlekedni, megismerhették az értelmileg akadályozott emberek problémáit.

A sokszínűség személyes megtapasztalása az ügyfelek, jelen esetben a XI. kerület lakóinak jobb megértését segíti elő – ezt az üzenetet közvetítette a Nemadomfel Foglalkoztatási Tanácsadó Csapat rendhagyó érzékenyítő tréningje. A csapat tagjai sérült (minden jellemző fogyatékossági típusból), de a feladatra felkészült tapasztalati szakértők, akiknek célja bemutatni az ép és a sérült emberek közötti hasonlóságot.

„Aki egy nagyobb egységben, rendszerben gondolkodva próbál hatásokat elérni, az könnyen elveszíti a kapcsolatot az egyénekkel, ezért hiszem, hogy a mostanihoz hasonló tréningek, találkozások segítenek abban, hogy a vezetők a lehető legkörültekintőbben hozzák meg a hátrányos helyzetű emberek életére vonatkozó döntéseiket” – mondta Baráth Andrea esélyegyenlőségi referens.

„Önmagában az üzenetértékű, hogy a döntéshozók a protokolláris díszvendég szerep védelméből kibújva vállalják a találkozást a hátrányos helyzetű emberekkel, ráadásul egy olyan területen, helyzetben, amelyben ők maguk bizonytalanul mozognak, s a sérült tapasztalati szakértők tanácsaira, segítségére szorulnak” – nyilatkozta Dely Géza, a Nem Adom Fel Alapítvány vezetője.

A Nemadomfel Foglalkoztatási Tanácsadó Csapat a hello holnap program támogatásával jött létre.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


* hat = 48

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 17. szerda, Laura, Alida napja van.
Az év 25. hete és 168. napja.
Holnap Arnold, Levente napja lesz.

1647. A törvények sanctiója. Az országgyűlés 1646. augusztus 24-től kezdve 155 törvénycikket alkotott, melyeket a király június 17-én erősített meg. Ezek közé fölvétetett az 1645. linczi békekötés egész terjedelmében és ahhoz képest a protestánsok szabad vallásgyakorlatának biztosítására sok intézkedés történt.


1962. Az Elnöki Tanács 1962:13. számú törvényerejű rendelete a tankötelezettségről.


Szemere Miklós
/ 1802. jún.17. - 1881. aug.20./

Én nem lesem...

Én nem lesem a csillagok forgását,
Én nem fürkészem a világ folyását,
Avagy titkát az öreg föld gyomrának,
Mi gondja rá az élet víg fiának!

Egy örömöm van: a rózsa levele,
A tült pohár, a lány fejlő kebele;
Egy bánatom: a rózsa lehullása,
Üres pohár s a lányka hervadása.

Időjárás

2026-06-18, 00:36
Clear sky
NNW
Clear sky
24°C
1.7 m/s
Apparent: 25°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 56%
Szél: 1.7 m/s NNW
Széllökések: 7.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:46
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com