Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lady Violet - Beautiful World
53
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Folyamatosan romlanak a fogyatékossággal élők életkörülményei

- 2017. december 7. 7:27 - 2099 megtekintés

Az elmúlt csaknem nyolc évben az Orbán-kormány folyamatosan megnehezítette a fogyatékossággal élők mindennapjait.

Csökkentették a bérüket, leépítették az ellátórendszert, az akadálymentesítést pedig minden beruházásnál igyekeztek megspórolni. A Párbeszéd emberhez méltó életet akar teremteni minden rászorulónak – olvasható Szabó Tímea országgyűlési képviselő, a Párbeszéd társelnöke közleményében.

A fogyatékossággal élők helyzete sokat romlott az elmúlt években. A támogatott foglalkoztatásban részesülők bérét a felére, 35 ezer forintról 14 ezerre csökkentették, a számukra igénybe vehető támogatások évek óta semmit sem nőttek. A kormánynak nincs átfogó, a fogyatékossággal élők mindennapjait javítani hivatott stratégiája sem. Az ápolási díj a kormány ígérete ellenére sem emelkedett, a fogyatékossággal élő állami gondozott gyerekeket pedig a települések szélén lévő, eldugott lakásotthonokban akarják elhelyezni.

A Párbeszéd szerint mindenkit megillet az emberhez méltó élet, a méltó bér és a munkaerőpiachoz való egyenlő hozzáférés, valamint a közlekedés lehetősége is. Emelni kell a fogyatékossággal élők támogatásait, a bérezésnek el kellene érnie legalább a mindenkori minimálbér összegét, fejleszteni kell a rehabilitációs szolgáltatásokat és a beruházások mindegyikénél kötelezővé kell tenni az akadálymentesítést.

Forrás: Városi Kurír

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


öt + = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 10. péntek, Zsolt napja van.
Ma van a(z) Nemzeti Rákellenes nap.
Az év 15. hete és 100. napja.
Holnap Leó, Szaniszló napja lesz.

1460. Szilágyi Mihály a világosvári fogságból való kiszabadulása után sem szűnt meg Mátyás királyt bosszantani. E napon kiadott oklevelében nemcsak besztercei grófnak, hanem Erdély kormányzójának is címezte magát.


1946. A Független Kisgazdapártból kizárt képviselők megalakítják a Magyar Szabadságpártot. Elnöke Sulyok Dezső, társelnökök: Nagy Vince és Vásáry István.


Baróti Szabó Dávid
/ 1739. ápr.10. - 1819. nov.22. /

Élet, halál

Hogy boldoggá tedd halálodat: élni tanulj meg;
Hogy boldoggá tedd éltedet: halni tanulj.

Időjárás

2026-04-10, 05:43
Clear sky
NE
Clear sky
4°C
2 m/s
Apparent: 2°C
Nyomás: 1020 mb
Páratartalom: 57%
Szél: 2 m/s NE
Széllökések: 9.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /6% / Rain
Napfelkelte: 06:04
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három szorozva nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com