Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Omega - Hajnali óceán
67
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Fülöp Attila: A fogyatékos emberek munkába állását informatikai fejlesztésekkel is érdemes támogatni

- 2019. október 18. 12:22 - 2543 megtekintés

A fogyatékos emberek munkába állását olyan innovatív informatikai fejlesztésekkel is érdemes támogatni, mint a hallássérülteket segítő Kontakt tolmácsszolgálat vagy a látássérülteket segítő Távszem szolgáltatás – mondta Fülöp Attila szociális ügyekért felelős államtitkár szerdai budapesti sajtótájékoztatóján

Az államtitkár Kósa Ádám európai parlamenti képviselővel, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) elnökével a két éve indult és decemberben záruló, csaknem 1,4 milliárd forintos uniós projekt ismertetőjén vett részt. Fülöp Attila hangsúlyozta, a kormány olyan fejlesztésekben gondolkodik, amelyekkel mind az akadálymentesítést, mind pedig a munkába állást segíteni tudja. Az informatika a legnagyobb és a legjobb segítség lehet a 21. században a fogyatékossággal élő emberek számára – mondta. Ismertetése szerint Magyarországon 500 ezren élnek valamilyen fogyatékossággal, és családtagjaikat is beszámítva milliós nagyságrendben vannak az érintettek. Kósa Ádám elmondta, hogy az uniós projektben a SINOSZ mellett a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, valamint az MTA Nyelvtudományi Intézete vesz részt, utóbbi jelnyelvi szótárt készített. Rámutatott arra is, hogy az infokommunikációs akadálymentesítés nélkül sem a siket és nagyothalló, sem pedig a látássérült emberek nem tudnak integrálódni a társadalomba és nem tudják önálló életüket fejleszteni. Örömét fejezte ki, hogy a mostani projekttel a szolgáltatást meg tudták nyitni a látássérültek számára, továbbá a hallássérülteknek már a munkaerőpiacon is tudnak segíteni a kommunikációs akadálymentesítéssel. Kósa Ádám fontosnak mondta az akadálymentes munkahelyek kialakítását, szerinte ebben egy „vállalható reális megoldás” lehet a Kontakt szolgáltatás akár egy céges megbeszélésnél is. A siket és nagyothalló emberek kiváló munkaerők és ezt a munkaadók is kezdik felismerni, egyre több helyen biztosítják az akadálymentesítést. Példaként említett több céget, amelyek csatlakoztak a programjukhoz: a Decathlont, az Auchant, a Szerencsejáték Zrt.-t, az OTP Bankot, az Aegon Biztosítót, a Magyar Nemzeti Bankot és a kormányablakokat. A Kontakt szolgáltatás lényege: egy alkalmazás segítségével siket, siketvak nagyothalló, halló ügyfelek jelnyelvi tolmács segítségét kérhetik munkanapokon 8-20 óra között, ehhez mindössze egy tabletre és internet-kapcsolatra van szükség. A legtöbben ügyeik önálló intézéséhez, munkavállaláshoz használják a kommunikációs akadálymentesítés ezen formáját. A jelnyelvi tolmács segítségével kapcsolatot tudnak létesíteni bárhonnan az országból, vagy személyes beszélgetéshez kérhetik a Kontakt közreműködését, vészhívás esetén a nap 24 órájában rendelkezésükre áll a szolgáltatás. A hallássérült SINOSZ-tagok számára az ingyenes szolgáltatást 12 megyeközpontban kiépített, 17 tolmács munkaállomásból, 30-nál több képzett és tapasztalt jelnyelvi tolmács látja el forgalomhoz igazodó beosztásban és létszámban – áll egyebek mellett a szolgáltatás ismertetőjében. A Távszem-szolgáltatás lényege: az okostelefonos alkalmazáson keresztül elérhető operátorok „a látássérült helyett látva” szóban adják át számukra szükséges vizuális információkat, mint például egy ruha színe, egy termék lejárati ideje, vagy egy kézírás szövege. (Forrás: Hír TV/MTI)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


* hét = 63

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 19. vasárnap, Emília napja van.
Az év 29. hete és 200. napja.
Holnap Illés napja lesz.

1346. Nagy Lajos még 1345-ben követelte a pápától: fossza meg (öccsének Endrének feleségét) Johannát, mint férjgyilkost, országától, a gyilkosság részeseit ítélje el.


1463. A korona kiváltása iránt kötött szerződés III. Fridrikkel.


Móra Ferenc: Altató

Csicsijja, bubúja, én csillagom,
bölcsődet dúdolva ringatgatom,
két szemed
álomba csókolgatom,
csicsíja, bubúja, én csillagom!

Hajnal az életed, dél az enyém,
utamból tiédre ömlik a fény,
s mikorra a hajad aranyodik,
az enyém szürkébe csavarodik.

S ha napom süllyed az ég peremin,
te fogod majd le az én szemeim,
s én alszom majd el a te dalodon,
csicsíja, bubúja, én csillagom!

Időjárás

2026-07-19, 19:21
Overcast
NW
Előjelzés
23°C
7.1 m/s
Apparent: 22°C
Nyomás: 1013 mb
Páratartalom: 66%
Szél: 7.1 m/s NW
Széllökések: 21.1 m/s
UV-Index: 1
Rövid leírás: 0mm /54% / Rain
Napfelkelte: 05:06
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com