Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Gépház - Informatikai magazin - a mikrofonnál Bojtor Zoltán Rauch Róbert és Szakács Máté
47
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Gyengén­látókkal kommunikáló közlekedési lámpák

- 2021. június 16. 7:51 - 1334 megtekintés

Japánban egy új fejlesztés könnyítheti meg a gyengénlátók és a vakok mindennapi életét.

Fukuoka prefektúra területén felszerelték az első négy olyan közlekedési lámpát, amelyek egy okostelefonos alkalmazás által fogható jelet bocsátanak ki. A jel arról tájékoztatja a készülékeket, hogy a gyengénlátó és vak tulajdonosaik veszélytelenül átmehetnek az úton, mert a lámpa zöldet mutat.

A szigetországban eddig a gyengénlátók és a vakok tájékoztatására akusztikus jeleket használtak. Ilyen jeladókkal jelenleg több mint 24 000 közlekedési lámpa van felszerelve, de az egységek teljesítménye gyakran nem elegendő, főleg nagy forgalom esetén, mert akkor nem hallható jól a jelük.

Sok egészséges lakos panaszkodik amiatt, hogy a rendszeres sípolás miatt nem tud aludni. A jeladós lámpákkal ellátott kereszteződések 80 százalékánál ezért éjjelente kikapcsolják a modulokat, amely viszont így a rászoruló gyalogosok biztonságos átkelését veszélyezteti.

A The Mainichi Shimbun japán napilap azt írta, hogy az új alkalmazás folyamatosan működik és a gyalogos információs és kommunikációs rendszer mindig azon érintett felhasználók okostelefonjaira küldi az üzeneteket, akik egy közlekedési lámpához közelednek. Az üzenet tartalmazza az egymást keresztező utcák neveit és a lámpa aktuális színét.

Mind a két információt akusztikus formában is továbbítják, azokat ugyanis egy számítógépes hang olvassa fel. Az új rendszert eddig Chiba, Fukuoka, Miyagi, Saitama és Shizuoka prefektúrákban 136 közlekedési lámpára szerelték fel. Az idén további 150 módosított közlekedési lámpát állítanak üzembe a japán nagyvárosokban.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


4 * = húsz(on) nyolc

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 8. vasárnap, Aranka napja van.
Az év 06. hete és 39. napja.
Holnap Abigél, Alex napja lesz.

1386. A királynék, Erzsébet és Mária, bűnbocsánatot hirdettek azoknak, kik az erőszaknak engedve, szegődtek a nápolyi királyhoz. A budai köznép éltette a királynéket és az olasz kereskedők raktárait fosztogatta.


Reviczky gyula: Tavaszodik

Tavaszodik már az idő,
Beköszönt a napsugár.
Lelkem édes gondolatja
Fönt, a felleg-honba jár.

Nem tudom, de olyan édes
még a bánat is nekem,
Kék egével, napsugárral
A tavasz, ha megjelen...

Időjárás

2026-02-08, 13:38
Overcast
NW
Előjelzés
10°C
2.3 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1006 mb
Páratartalom: 87%
Szél: 2.3 m/s NW
Széllökések: 5.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt plusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya
Unable to decode JSON data from the specified URL

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com