Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Kalendárium
62
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Hiába módosult a szabályozás, az elektromos kerekesszékes emberek betegszállítása megoldatlan maradt

- 2025. augusztus 5. 8:13 - 354 megtekintés

A MEOSZ évek óta következetesen fellép annak érdekében, hogy az elektromos kerekesszékes embereket a kerekesszékükkel együtt szállítsa el a betegszállító.

Több ízben fordultak az illetékes tárcához, egyeztetést hívtunk össze, javaslatokat nyújtottunk be, ám a helyzet nem oldódott meg.  A Szövetséghez érkező jelzések szerint a betegszállítók legtöbbször csak a mozgáskorlátozott beteget szállítják be a kórházba, az általa használt segédeszközt nem viszik el vele együtt. Ha tehát a mozgáskorlátozott beteg nem ilyen, hanem például elektromos kerekesszéket használ, azt a betegszállítók, mentők nem kötelesek vele együtt elvinni. Kerekesszéke hiányában viszont a kórházban, egészségügyi intézményben a mozgásában korlátozott beteg adott esetben rendkívüli mértékben kiszolgáltatottá válik, hiszen önálló helyváltoztatás hiányában még az az önállósága, önkiszolgáló képessége is megszűnik, amit a kerekesszék használata jelentene számára.

A MEOSZ 2016 óta tárgyal a tárcával, kezdeményezésünk nyomán egyeztetésre is sor került, ám erőfeszítéseik – a korábbi ígéretek ellenére – mindeddig nem vezettek eredményre. A MEOSZ legutóbb 2025. májusában nyújtotta be ismét a betegszállításról szóló rendeletre vonatkozó módosítási javaslatait az egészségügyi államtitkár részére. Hangsúlyoztuk, hogy a kerekesszékek, illetve egyéb mozgást segítő eszközök szállítása szempontjából a szabályozás részint hiányos, illetve nem megfelelő rendelkezéseket tartalmaz. Javaslataink ezúttal sem találtak meghallgatásra.

Az alábbi linkre kattintva részletesebben olvashatnak a MEOSZ súlyos mozgáskorlátozott emberek betegszállítása érdekében tett lépéseiről.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ 2 = tíz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 16. péntek, Gusztáv napja van.
Az év 03. hete és 16. napja.
Holnap Antal napja lesz.

1847. A cenzor visszariad a "PolitikaiProgramtöredékek " tartalmától. Reseta Jánoskönyvvizsgáló magyar érzelmű egyetemi tanáre röpirat tartalmát az ellenzék irányábanigen élesnek ítélte. Erre gróf SzéchenyiIstván ezt írta a cenzornak: " Magamravállalom a felelősséget az imprimatúráért. "


1921. A budapesti Szabadság téren felavattákaz irredenta szobrokat.


Lauka Gusztáv: Butter Flórián

Bazsarózsa-lugasban
Ült a jó leány,
Oldalánál a vitéz
Butter Flórián

Philoméla hangozott
A birsalma-fán,
És szólt olvadékonyan
A sápadt leány:

Gyenge szívem szétreped
Még ez éjszakán,-
Hogyha rászed angyalom,
Butter Flórián!

Érzékeny hangon felelt
Butter Flórián:
"Holtomig imádlak én,
Sápadt jó leány!

Időjárás

2026-01-16, 18:14
Overcast
ENE
Előjelzés
3°C
2.1 m/s
Apparent: -1°C
Nyomás: 1027 mb
Páratartalom: 90%
Szél: 2.1 m/s ENE
Széllökések: 4.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /44% / Rain
Napfelkelte: 07:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com