Idén is átadják a Göllesz Viktor díjat!
Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége 2003 óta évente adja át a Göllesz Viktor díjat öt olyan fiatalnak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a munka, a tanulás, valamely sportág, művészeti ág vagy az önérvényesítés terén, és akik értelmi fogyatékossággal élnek.
A könnyen érthető leírás ide kattintva érhető el.
A díj célja, hogy elismerje a magyar értelmi fogyatékossággal élő fiatalok kiemelkedő képességeit, támogassa őket és előre mozdítsa lehetőségüket a közösségbe való beilleszkedésre. Éppen ezért az elismerés egy évre szóló ösztöndíjjal jár együtt, amelynek összege havonta 12 000 forint.
Az ösztöndíjra azok a 14-35 év közötti értelmi fogyatékossággal élő fiatalok pályázhatnak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a munka, a tanulás, valamely sportág vagy művészeti ág területén, illetve tevékenységükkel képviselik a fogyatékossággal élő társaikat a nyilvánosság előtt, így hozzájárulnak a róluk alkotott pozitív társadalmi kép megerősödéséhez.
Egy pályázó csak egy pályázati anyagot adhat be. A díjazott személyére javaslatot tehetnek szakmai és társadalmi szervezetek, a pályázó tevékenységét ismerő szakemberek és családtagok is. A pályázat benyújtási határideje 2019. november 5.
A díjátadót 2019 december 3-án, a Fogyatékos Emberek Világnapján tartják, a Parlamentben. A díj alapítása óta majdnem minden alkalommal a Magyar Országházban kapott helyet a díjátadó, ahol a mindenkori házelnök is jelen van, és személyesen nyújtja át az elismerést a fiatalok részére.
A jelentkezésről bővebben itt lehet olvasni.
Göllesz Viktorról röviden
A szervezet magáénak érzi azt a szellemiséget, amelyet egykor Göllesz Viktor, kiemelkedő gyógypedagógiai munkássága során képviselt. Dr. Göllesz Viktor (1930-1999) az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar tanára, majd főigazgatója volt. Ő alapította a Magyar Gyógypedagógusok Egyesületét, melynek főtitkári tisztségét is betöltötte. Főiskolai igazgatósága alatt új képzési formák létesültek, új kutatások indultak és számos vidéki intézményt is bevont a munkába. Együttműködött a Magyar Vöröskereszttel, bekapcsolódott az országos távlati tudományos kutatási programokba, és ő volt az, aki elindította a fogyatékossággal élő gyermekek társadalmi integrációjának témáját. Sokat tett annak érdekében is, hogy ne hívják be katonának a fogyatékossággal élő fiatalokat. Nyugdíjas korában is aktív maradt: ekkor szervezte meg a Fogyatékos Gyerekek Kerékpártúráit, és hozta létre a Szociális Munka Alapítványt, valamint az Együtt Egymásért Alapítványt.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
10°C