Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Március 15-ödikére emlékezünk - Molnár Erika összeállítása
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Integráció: együtt értek a célba

- 2014. december 2. 16:25 - 2680 megtekintés

A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola adott helyet a különleges sporteseménynek, amelyen egészséges és fogyatékkal élő középiskolás fiatalok a sztereotípiákat félretéve együtt sportolhattak.

Az egész napos program lehetőséget nyújtott arra, hogy a fiatalok egymással együttműködve, a mozgás felszabadító és örömteli élményén keresztül, játékosan fedezzék fel a fogyatékkal élő emberek világát és kipróbáljanak különböző kevésbé ismert sportágakat. Ilyen sportág volt a kerekes székes kosárlabda, az ülőröplabda és a vak ping-pong, de a fiatalok belekóstolhattak a boccia és a judo izgalmaiba is. A nap sportbemutatókat és sorversenyeket is tartogatott.

Szabó László, a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetségének elnöke az esemény sajtótájékoztatóján elmondta, hogy „nincs fontosabb dolgunk a világban, mint hogy tegyünk azon embertársainkért, akiknek segítségre, támogatásra van szükségük. A fogyatékkal, vagy ahogyan ezt szebben és pontosabban mondják: a kihívásokkal élőkért azért is érdemes tenni, mert rengeteget kapunk vissza tőlük. Életszeretet, életerőt, a soha fel nem adás nagyszerű érzését.
November.25-dikei programja azt bizonyítja, hogy az ép diákoknak semmi problémát nem jelent együtt sportolni olyanokkal, akik más teljesítményre képesek. És ez így van rendjén, mert az ország olyan lesz, ahogyan azokhoz fordul, akiknek a biztonságos jövőjükhöz segítségre van szükségük. Egyszerű ez: ha nem figyelünk erőn felül azokra, akik a szolidaritásunkra szorulnak, akkor mi, magyarok, épek és fogyatékosak közösen, fogjuk elveszteni a jövőnket.”

A több mint kétszáz fős esemény házigazdái Dani Gyöngyi, vívó paralimpikon és Faragó Miklós újságíró voltak. A rendezvény további vendégei között volt Orsós Zsolt, látássérült csörgőlabda paralimpikon, dr. Kátai Németh Vilmos, látássérült aikido mester, thai-boksz edző, Boronkay Péter, kétszeres paratriatlon-világbajnok és Vereczkei Zsolt, kétszeres paralimpiai aranyérmes úszó is.

A sportnapra a város hét iskolájából, Szegedről és Budapestről is érkeztek ép és fogyatékkal élő fiatalok, összesen 116 egészséges és 92 fogyatékkal élő gyermek sportolt együtt. A házigazda II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola mellett képviseltette magát a Kecskeméti Műszaki Szakképző Iskola Gáspár András és Speciális Szakiskolái, a Humán Középiskola Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola és a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakközépiskola és Szakiskola.

A rendezvényhez kapcsolódott egy rajzpályázat, „Fogyatékos diákok kisiskolás szemmel” címmel, melyet a FODISZ, a Kecskeméti Katona József Könyvtár Széchenyiváros Fiókkönyvtára és a Bács-Kiskun Megyei Olimpiai Barátok Köre együttesen hirdetett meg. 1-4. osztályos kecskeméti általános iskolai tanulók nevezhettek rajzaikkal. A pályázók a Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, a Móra Ferenc Általános Iskola a Lánchíd utcai Általános Iskola és a Juhar úti és a Nyíri úti EGYMI tanulói voltak. A beérkezett minteg 30 db alkotást minden érdeklődő megtekinthette a sportnap helyszínén.

Az „Érjünk együtt célba!” Integrációs Sportrendezvény a TÁMOP-5.3.8-11/A1-2012-0001 kódjelű, „Rehabilitáció, Érték, Változás” (RÉV) kiemelt projekt keretében került megrendezésre.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- egy = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 15. vasárnap, Kristóf, Nemzeti ünnep napja van.
Ma van a(z) Magyar Sajtó napja.
Az év 11. hete és 74. napja.
Holnap Henrietta napja lesz.

1848. Az ifjúság mozgalma Pesten. Petőfi, Jókai, Vasvári és a többiek csatlakozásra hívták fel az egyetempolgárokat. Ezek délelőtt 10 órakor a nemzeti zászló alatt Landerer hatvani utcai nyomdájába mentek ahol a petíciónak így kezdődő 12 pontját: " Mit kíván a magyar nemzet ?" és Petőfi Nemzeti dalát " Talpra magyar, hí a haza " cenzúra nélkül kinyomtatták és a nép közt kiosztották.


Petőfi Sándor: 15-dik márczius 1848.

Magyar történet múzsája,
Vésőd soká nyúgodott,
Vedd föl azt s örök tábládra
Vésd föl ezt a nagy napot!

Nagyapáink és apáink
Míg egy század elhaladt,
Nem tevének annyit, mint mink
Huszonnégy óra alatt..."

Időjárás

2026-03-15, 20:19
Clear sky
WNW
Clear sky
13°C
1.4 m/s
Apparent: 7°C
Nyomás: 1009 mb
Páratartalom: 44%
Szél: 1.4 m/s WNW
Széllökések: 6.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:56
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt mínusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com