„Ismerj meg, hogy segíthess!”
A Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Egyesülete a Norvég Civil Támogatási Alap pályázati támogatásával 2015. április 1. és 2016. április 30. között szemléletformáló programot valósít meg B.-A.-Z. megyében „Ismerj meg, hogy segíthess!” címmel.
Az egyenlő bánásmód jogszabályba foglalt követelménye ellenére a gyakorlat azt tükrözi, hogy a közigazgatási szervek ügyfélfogadásain hátrányt szenvednek a látássérült emberek. A projekt során Borsod-Abaúj-Zemplén megye 20 közintézményében szemléletformáló napokat rendeznek összesen 100 ügyintéző bevonásával a látássérültek speciális problémáinak és azok megoldási módjainak átadására. A megvalósításban részt vesz 14 látássérült személy és látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus is. A közvetlen célcsoport a megyében élő látássérült személyek és a megyében ügyintézni kívánó látássérült személyek. A szervezők közvetett célcsoportnak tekintik az ügyfélfogadásokon látássérült ügyféllel kapcsolatba kerülő ügyintézőket, a látássérült személyt kísérő családtagokat, az egyéb más fogyatékossággal élő személyeket, akik az érintett hivatalokba érkeznek, továbbá az érintett intézmények projektbe be nem vont munkatársait. Szemléletformáló napokat tartottak 2015. május 28-án a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal Tiszaújvárosi Járási Hivatalában, június 11-én Családtámogatási Osztályán, június 23-án Nyugdíj-megállapítási és Adategyeztetési Osztályán, július 07-én Cigándi Járási Hivatalában, július 16-án Sárospataki Járási Hivatalában, július 23-án Gönci Járási Hivatalában, július 28-án pedig Putnoki Járási Hivatalában. A rendezvények a Vakok és Gyengénlátók B.-A.-Z. Megyei Egyesülete valamint partnerszervezete, a Látás-Mód Alapítvány részéről összesen 7 fő (5 látássérült személy) részvételével kerültek megvalósításra alkalmanként legalább 5 hivatali ügyintéző bevonásával. A gyakorlati tapasztalatszerzés során az ügyintézők két-két olyan szituációt kiviteleztek egy-egy látássérült személlyel párt alkotva, melyek a hivatali munka során mindennaposak. A projekt keretében beszerzett szimulációs szemüvegkészlet segítségével az ügyintézők megtapasztalhatták a különböző szembetegségekkel járó látássérülések jellemzőit, a feladat ezt követően fordított volt: az ügyintéző a szituációt „látássérültként” élte át, miközben a látássérült személy került az ügyintéző helyzetébe. A hivatali dolgozók lelkesen vettek részt a két órát felölelő programon. 2016. április 30-ig további 16 szemléletformáló rendezvényt valósítunk meg a megye Járási Hivatalaiban és Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalában. A tájékoztató szerint a projekt eredményeként végbe megy a bevont ügyintézők szemléletváltása, új ismeretekkel bővül tudásuk, képessé válnak arra, hogy az általunk közreadott gyakorlati módszereket munkájuk során alkalmazzák, így e hivatalokat felkereső látássérült személyek a jövőben egyenlő bánásmódban részesülnek.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?