Ismét fertőtlenítik a Pesti úti idősotthont a katonák
Ismét fertőtlenítik a főváros által fenntartott Pesti úti idősotthont a katonák – jelentette be a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára.
Németh Szilárd a XVII. kerületi idősotthon előtt tartott sajtótájékoztatóján emlékeztetett: legutóbb húsvétkor kellett fertőtleníteni az idősotthont, ahol a koronavírus-járvány idején „a fenntartó súlyos mulasztásai miatt gócpont alakult ki”.
Hozzátette: ilyen mulasztás volt, hogy amikor berobbant a vírus, nem volt állandó és folyamatos orvosi ellátás az intézményben, nem tartották be az előírásokat, ajánlásokat és súlyos higiéniai mulasztásokat is találtak a hatóságok.
Az otthonban 312 ápolt és 26 ápoló betegedett meg, és 55-en elhunytak – fűzte hozzá az államtitkár.
Németh Szilárd hangsúlyozta: az intézmény vezetőségét és a fenntartó Fővárosi Önkormányzatot felelősség terheli az ügyben. Megjegyezte: Karácsony Gergely főpolgármester egyszer nem látogatott el az otthonba, nem látogatta meg a katonákat, „akik helyette fertőtlenítettek az intézményben”.
Karácsony Gergely főpolgármesternek is volna mit meggyónnia – közölte. Mint mondta, sok kérdést vet fel mindenkiben az, ahogyan bánnak ezzel az idősotthonnal a felelős politikusok, a főpolgármester és szakmai helyettese, Gy. Németh Erzsébet (DK) és elítélendőnek nevezte „szerencsétlenkedésüket” és „tenni nem akarásukat”. Kifogásolta, hogy most sem jelentek meg a fővárosi vezetők az intézménynél. Hozzátette: most megelőző intézkedésként fertőtlenítik újra az intézményt a Magyar Honvédség katonái, hogy ne válhasson ismét gócponttá az idősotthon. A fertőtlenítésben, csakúgy, mint áprilisban, a Petőfi Sándor vegyivédelmi zászlóalj katonái, valamint az általuk kiképzettek vesznek részt, összesen 25-en. Áprilishoz hasonlóan most is 85 ezer négyzetméter felületet kell fertőtleníteniük, a munka tavasszal 425 munkaórát, azaz hat napot vett igénybe. Az államtitkár ismertetése szerint nemcsak komoly szakmai tudást igényel a fertőtlenítés, de komoly fizikai munka is.
Várhatóan 33-35 Celsius-fok meleg lesz hétfőn, a fertőtlenítést végző katonák a teljes vegyvédelmi ruhában akár 6-8 liter folyadékot is veszíthetnek – mondta. Németh Szilárd kitért arra is, hogy a Magyar Honvédség egyedülálló vegyivédelmi és biológiai mentesítőképességét felhasználva, országszerte több mint ezer idősotthonban és szociális intézményben 2,5 millió négyzetméter felületet vírusmentesítettek és fertőtlenítettek a katonák a koronavírus-járvány idején. Ehhez 77 ezer liter, a Mol által gyártott vírusölőt és 36 ezer liter hipót használtak fel. A HM parlamenti államtitkára egy kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a baloldal akadályozta a koronavírus-járvány elleni védekezést, „ócsárolták” a védekezésben résztvevőket, az egészségügyi dolgozókat, a rendőröket, a katonákat, az Országgyűlésben pedig semmilyen intézkedést nem szavaztak meg. Úgy vélte, a baloldal célja a kormány megbuktatása volt.
A politikát, a napi megélhetést, pénzt, hatalmat előbbre helyezték az összefogásnál – jegyezte meg. Hozzátette: ennek ellenére az országban megvalósult az összefogás, amelynek köszönhetően az ország úrrá tudott lenni a koronavírus-járvány első szakaszán.

MTI
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
ITM: megtízszereződött a bértámogatás igénylése
A hazai akadálymentesítés buktatói – új MEOSZ tanulmány a hazai rendszer kereteiről és hibáiról
Válasz érkezett a MEOSZ fogyatékossággal élő gyermeket nevelő anyák szja mentességéről szóló javas...
„Go Hocare2.0” címmel regionális rendezvénysorozat indult
Nyolcszáz liter kézfertőtlenítőt és szenzoros adagolókat kaptak debreceni intézmények
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C






