Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Gépház - Informatikai magazin - a mikrofonnál: Bojtor Zoltán, Rauch Róbert és Szakács Máté
71
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Jaj, nem látok semmit! – Nekünk mondja?!

- 2015. október 17. 8:20 - 3112 megtekintés

A gyakorlat azt tükrözi, egyenlő bánásmód ide vagy oda a közigazgatási szervek ügyfélfogadásain hátrányt szenvednek a látássérültek.

Ezen igyekszik változtatni a Vakok és Gyengénlátók B.-A.-Z. Megyei Egyesülete. Ismerj meg, hogy segíthess projektjük során megyénk 20 közintézményében rendeznek szemléletformáló napokat, összesen 100 ügyintéző bevonásával. Csütörtökön a Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Osztályán jártak.

Nem mindennapi
z egyesület elnöke, Barnóczki Gábor ismerteti a forgatókönyvet, s kiosztja a feladatokat. Az ügyfelek és a látássérültek párokat alkotnak, majd sorban eljátsszák a szerepeiket. Egyelőre az ügyintézők valós szerepkörben fogadják a látássérült ügyfeleket. Ők sem egyformák, különböző fokú a látásvesztésük is, van köztük, aki személyi kísérővel érkezik, van, aki vakvezető kutyával… S bár most „steril” a környezet, tehát a résztvevőkön és a médiamunkatársakon túl nincsenek mások, az ügyintézők kissé izgatottak.

Beáta megsúgja, eddigi munkája során egyszer találkozott látássérült ügyféllel, aki arra kérte, vezesse a pulthoz. Így amikor most Éva megérkezik, szintén felkínálja neki ezt a lehetőséget, de ő azt kéri, inkább szavakkal irányítsa őt. Beáta pedig meghatározza az irányt, a szöget, a szükséges lépések számát. Nem is akármilyen dicséretet kap az értékelésnél: eddig a projekt során ő volt a legprofibb segítő.

Megtudjuk azt is, hogy milyen eszközök léteznek, amelyek segíthetik a látássérültek ügyintézését.

– Az okostelefon és a digitális nagyító is sok mindenben segít – osztja meg „műsoron kívül” Szűcs Zsuzsa.

A szerepcseréhez szimulációs szemüveget kap, az egyik lencse teljesen takart, a másikon csak egy kis csövön át látni. Felteszi, s önkéntelenül felkiált: „Jaj, nem látok semmit!” Mire az elnök nevetve: „Nekünk mondja?!”

A kiértékelésnél fontos ismereteket szerzünk mindannyian. A látássérültnek sem szabad titkolnia állapotát, s határozottnak kell lennie abban, hogy miben kér segítséget. Aki pedig segít, annak ehhez kell igazodnia. Sem a több, sem a kevesebb nem jó, s a hogyan sem mindegy. A „kiképzett” ügyintézők már tudják.

Forrás: Szalóczi Katalin haon.hu megjelent cikke alapján.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


6 * nyolc =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 26. péntek, János, Pál napja van.
Ma van a(z) Drog ellenes nap, Közalkalmazottak napja.
Az év 26. hete és 177. napja.
Holnap László napja lesz.

1092. Külföldi krónikák nagy földrengésről emlékeznek. Az egyik szerint e napon nagy földrengés volt Magyarországon hol városok dőltek romba. A másik így ír: "Nagy földrengés pusztított, hegy omlott a Dunába, s a medrét megváltoztatta, más felé új hegy emelkedett, nagy tó keletkezett."


1848. A király alteregójává István főherceget nevezi és a lázadást kárhoztatja. V. Ferdinánd király betegeskedésének időtartamára István főherceg királyi helytartót bízta meg az országgyűlés megnyitásával, a törvények megerősítésével, és annak kijelentésével, hogy Ő a törvényekkel ellenkező lázításokat és háborgatásokat kárhoztatja.


Heltai Jenő: Nyári éjszaka

"...Emlékszem egy édes, nyári éjszakára
Ezüstösen tűzött le a hold sugára.
A legszebb asszonnyal sétálgattam együtt,
Akácfa virágát együtt tépegettük.
Fülébe susogtam balgán udvarolva,
Pedig ölelhettem, csókolhattam volna!
Meg sem is öleltem, meg sem is csókoltam,
Istenem, istenem, de húszéves voltam!"

Időjárás

2026-06-26, 21:25
Clear sky
WNW
Clear sky
34°C
2.5 m/s
Apparent: 29°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 30%
Szél: 2.5 m/s WNW
Széllökések: 7.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:48
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com