JÁRÁSSEGÍTŐ EXOSKELETONNAL VITTE AZ OLIMPIAI FÁKLYÁT
Történelmet írt és hatalmas sikert aratott Kevin Piette parasportoló teniszező azzal, hogy egy járássegítő exoskeleton segítségével vitte az olimpiai fáklyát.
Piette még 11 évesen egy balesetben veszítette el az egyik lábát, ami után kerekesszékes teniszező lett. Most pedig ismét reményt adott sorstársainak, és bemutatta, hogy a technológia miként képes áthidalni a fizikai korlátokat és új lehetőségeket nyitni a mozgássérült emberek számára.
A cél, hogy az emberek kiszálljanak a kerekesszékből
A szóban forgó robotikus eszközt a párizsi székhelyű Wandercraft fejlesztette ki, hogy megbirkózzanak az orvostudomány és a robotika egyik legkeményebb kihívásával. Az Atlante X exoskeleton képes utánozni a természetes járást és lehetővé teszi, hogy viselője több irányba mozogjon. Ugyan az eszköz egyelőre négy órán át használható, a vállalat szándéka, hogy a felhasználója egy teljes napon keresztül viselhesse, ülhessen és mozoghasson benne.
„A cél az, hogy az emberek kiszálljanak a kerekesszékből. Mint kiderült, még a klinikai környezetben történő helyváltoztatás is pozitív egészségügyi előnyökkel jár. A mozgásnak rengeteg előnye van, és ezen túlmenően a végső szándékunk egy olyan exoskeleton kifejlesztése, amely lehetővé teszi a mobilitást a mindennapi helyzetekben” – mondta Aaron Ames, a Caltech professzora.
Az exoskeletonok a ruhába programozott algoritmusok segítségével mozognak, amit a viselőjük teste irányít. Ennek köszönhetően a felhasználók újra felfedezhetik a szabad mozgás örömét és a természetes testmagasságukat, ami jelentős életminőség-javulást eredményezhet.
„Gondolj rá úgy, mint egy kis joystick-re: ha előre akarsz menni, akkor előrehajolsz és az exoskeleton azt fogja mondani, oké, előre akarsz menni, ez a te döntésed” – tette hozzá.
Az exoskeletonok ugyan kifejezetten drágák – egyes beszámolók szerint 100 ezer dollárba kerülnek –, azok számára, akik az Egyesült Államokban vásárolják meg az eszközt, valószínűleg vissza tudják majd igényelni az árát.
„Fontos pillanat volt ez, hogy a világon először tudtuk megmutatni. Ezek azok az események, amelyekért folyamatosan küzdünk” – fejezte be gondolatát Ames.
forrás: bitcoinbazis.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?