Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- M*sorajánlat
62
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

“Jó volt nyíltan beszélgetni sokszor tabusított témákról.”

- 2024. szeptember 5. 6:35 - 805 megtekintés

Sikeresen zárultak a meNŐ műhelymunkákaz ÉFOÉSZ. szervezeténél, ahol az értelmi sérült nők önrévnéyesítéséről volt szó.

A Pest Vármegyei szervezet, az ÉFOÉSZ KMRKE 2024 tavaszán műhelymunkákat szervezett értelmi fogyatékossággal élő nőket támogató szakembereknek. Két szakmai műhelyen, negyvenöt résztvevővel beszélgettek az értelmi fogyatékossággal élő nők jogairól, önérvényesítésük lehetőségeiről, valamint önállóságuk támogatásáról. Augusztusban egy záró webináriumon mutatták be a projekt eredményeit és tapasztalatait.

Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Közép-Magyarországi Regionális Közhasznú Egyesülete (ÉFOÉSZ KMRKE) 2021-ben és 2022-ben workshopokat tartott értelmi fogyatékossággal élő nőknek. A beszélgetések a nőiség, az önrendelkezés és a szexualitás szerteágazó témáit járták körbe.

Az érintett nőknek szóló beszélgetések után, 2024-ben segítő szakembereknek szerveztek műhelymunkákat. A pályázat a Belügyminisztérium és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet támogatásával, a „Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezeteinek szakmai programjainak támogatása 2023” megnevezésű pályázati forrásból valósult meg.

Két szakmai műhelyen, negyvenöt résztvevővel beszélgettek az értelmi fogyatékossággal élő nők jogairól, önérvényesítésük lehetőségeiről, valamint önállóságuk támogatásáról. Konkrét módszereket és feladatokat gyakoroltak, amelyeket érintett nők csoportjaiban használhatnak a szakemberek. A visszajelzések szerint “gyakorlatias, könnyen érthető és a napi munkában jól alkalmazható” volt az átadott információ. A legtöbb résztvevőnek az tetszett a legjobban, hogy Sallai Ilona önérvényesítő személyében érintett oktatótól is tanulhattak.


Augusztus 15-én, egy záró webináriumon mutatták be a pályázat eredményeit és tapasztalatait. A műhelymunkákon részt vett szakemberek a hallgatóságnak elmondták: A műhelyek óta egészen máshogy gondolkodnak az önállóság, önérvényesítés és szexuális edukáció témaköreiről. Kiemelték, hogy jó volt nyíltan beszélgetni ezekről a sokszor tabusított témákról. A közös munka hatására néhányan csoportot indítottak értelmi fogyatékossággal élő nőknek. Mások pedig az érintettek szüleivel együttműködve igyekeznek támogatói hálózatot kialakítani az önállóság és fejlődés segítésére.

Molnár Éva önérvényesítő korábban részt vett a meNŐ workshopokon. Az online szemináriumon beszámolt róla, hogy régebben nem tudta megosztani tapasztalatait a nőiségről, valamint az értelmi fogyatékossággal élő nőket érő akadályokról. Ma már nyíltabban beszél ezekről a témákról barátaival és segítőivel. Hozzátette: „A meNŐ csoport jó lehetőség volt, hogy találkozzunk a sorstársainkkal, hogy tanuljunk egymástól és elmondjuk a tapasztalatainkat.”

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


kilenc - = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 10. szerda, Judit napja van.
Ma van a(z) Emberi Jogok napja.
Az év 50. hete és 344. napja.
Holnap Árpád napja lesz.

1476. Aragóniai Beatrix, Mátyás király jegyese megérkezett Székesfehérvárra, ahol a király személyesen fogadta. Két nap múlva magyar királynévá koronázták.


1870. Megkezdte sikersorozatát minden idők legeredményesebb versenylova, Kincsem. Három év alatt 54 versenyen vett részt és valamennyit megnyerte, ezzel is öregbítve a magyarországi lótenyésztés és lósport hírnevét.


Török Sophie
/ 1895. dec.10. - 1955. jan. 28. /

Asszony a karosszékben

"...Hiszen mindennek meg kell érni!
minden vágy beteljesülésért eseng!
Céltalan semmi se lesz
és Isten! tűrhetsz-e éretlen magvat
a Sarló alatt?
És én még anya se voltam!
Érte lett minden:
nagy dolgok kicsiny életemben
-tavasz! szépség! szerelem!
óh Isten! Istenem!
mit vétettem én?
hogy minden nyüzsgő életek között
e néma bölcs mennybolt alatt
a borzas kotlót irigylem!
Betelt élete kéjes nyugalmát:
amint meleg szárnyai alá rejtegeti
tengernyi csibéjét.

Időjárás

2025-12-10, 10:44
Overcast
N
Előjelzés
7°C
1 m/s
Apparent: 4°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 93%
Szél: 1 m/s N
Széllökések: 4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:20
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com