KACSAPARTIVAL AZ AUTISTÁK FEJLESZTÉSÉÉRT
A Kalán néni becenevű Paksi Pálné csorvási majorságában értéket teremtenek az autista fiatalok. Diót törnek, betakarítanak, és a tervek szerint hamarosan jószágokat is tartanak. Céljuk, hogy portékájukat hamarosan a piacon is értékesíthessék.
Hasznos és értékteremtő munkát végeznek a Békés megyei Csorváson egy majorságban autista fiatalok. Ezekben a napokban betakarítanak, diót törnek, uborkát kovászolnak, készülődnek a télre. Paksi Pálné, vagy ahogy arrafelé ismerik Kalán néni lakóotthonában hét autista él, akik egyre több mindent szeretnének maguknak megtermelni. Sőt, álmaik között az is szerepel, hogy akár piacra is vigyék portékájukat.
Paksi Pálné szerint először is emberi értékeket szeretnének teremteni, megtanítani a fogyatékkal élő fiatalokat arra, hogy ha valami jót csinálnak a maguk számára, akkor azzal másoknak is jót tesznek, vagyis a munkájukkal szebbé tehetik a világot. A csorvási közösség vezetője hozzátette, céljaik között szerepel a mindennapi kétkezi munka személyes megtapasztalása az autista fiatalok körében, ezért is hozták létre a speciális majorságot Csorváson.
A támogatás, amit kapnak, az intézmény működési költségeinek alig több mint felére elegendő, a hiányzó összeget az autista alapítvány teremti elő. A majorság elindulását is többen segítették önkéntes munkával, egy régi épületet vettek, és ezt újították fel.
A Kalán néni becenevű asszony elmondta, szeretnék, ha lenne egy asztaluk a piacon, ahol a savanyúságot eladhatják. Paksi Pálné hozzátette, legközelebb legalább annyi kovászos uborkát akarnak készíteni, amelynek árából a következő szezonra meg tudják venni a magot, és ezáltal közelebb kerülhetnek az önnfenntartáshoz. „Nem milliárdokra gondolunk, nem olyan önfenntartásra, hogy majd tetőteret fogunk építeni a bevételből.”
A további tervek közé tartozik, hogy többféle baromfit is tartsanak. A majorság tagjai a jószágok által így nemcsak tojáshoz jutnak, amit szintén eladhatnak a faluban, hanem „kacsapartit” is tarthatnak: terveik közé tartozik, hogy a szomszédjaikat meghívják sültkacsára. Különösen fontos, hogy ezeket az állatokat az autista fiatalok nevelnék, és azt adhatnák másoknak, amit kizárólag maguk állítottak elő – tette hozzá Paksi Pálné.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?