Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Omega - Ballada a fegyverkovács fiáról
31
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Kapjanak a paralimpikonok is ugyanakkora pénzjutalmat, mint az olimpikonok – hirklikk

- 2024. szeptember 12. 6:49 - 1108 megtekintés

Vasárnap este ugyan kialudt a láng Párizsban, amivel véget ért a XVII. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye, de a történet itt nem ért véget. Az aHang ugyanis petíciót adott át a sportért felelős államtitkárnak arról, hogy a paralimpikonok is kapjanak ugyanakkora pénzjutalmat, mint az olimpikonok.

A párizsi XVII. nyári paralimpiai játékokon a magyar sportolók fantasztikus eredménnyel, 5 arannyal, 6 ezüsttel és 4 bronzéremmel zárták a játékokat. Az ügyben az aHang közleményt adott ki, amely szerint sajnálatos, hogy a magyar kormány szemében ez sem elég ahhoz, hogy a paralimpikonjaink ugyanakkora pénzjutalmat kapjanak, mint az olimpikonjaink.
Azok az olimpikonok, akik az olimpiai játékokon 1-8. helyezést érnek el, egyszeri pénzjutalomban részesülnek. Például egy olimpiai bajnok 55 millió forintot kap. Ezzel szemben a paralimpikonok, akik ugyanúgy az országunkat képviselik és keményen megküzdenek az ötkarikás játékokon, ennek csupán kevesebb mint a felét, 25 millió forinthoz juthatnak egy első helyért. Bár a legutóbbi olimpia kapcsán 43 százalékkal megemelték a paralimpikonok jutalmát, így sem érte el az olimpikonoknak járó összeget.
Az aHang petíciót indított az ügyben, amelyet már több, mint ötezren aláírtak. A paralimpia lezárása alkalmával a petíciót átadták dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkárnak és arra kérik, hogy változtassa meg a jelenlegi rendszert, adjon ugyanannyi pénzjutalmat a paralimpikonoknak, mint az olimpikonoknak!
Közleményükben azt írták: „úgy gondoljuk, az aránytalanság nemcsak méltatlan, de ellentétes azzal az értékkel, amit a paralimpiai mozgalom képvisel. A paralimpikonok is ugyanazért az országért küzdenek, ugyanazzal az elszántsággal és odaadással, mint olimpikon társaik. Bízunk benne, hogy dr. Schmidt Ádám is felismeri, ideje ugyanannyira megbecsülni a paralimpikonjainkat mint olimpikonjainkat. Az államtitkártól 30 napon belül választ várunk, amint visszajelzést kapunk, természetesen jelentkezünk a részletekkel.”
Forrás: Hírklikk

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


* 1 = hat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 27. kedd, Angelika napja van.
Az év 05. hete és 27. napja.
Holnap Károly és Karola, napja lesz.

1849. A honvédelmi bizottság gróf Vécsey Károly tábornokot a haza hálájára érdemesnek hirdette.


1944. A budapesti polgármester rendeletben szólítja fel a város lakosságát a törmelék és a fasiszta plakátok eltávolítására.

Kiss Benedek: Parazsas talpnyomokkal

"...Ne hagyd abba, te Nap, januári!
Zengjenek a fények harsonái -
avatott varázsló vagy: tenyered
a vénhedt cigányasszonynak, a Földnek
mutasson szerencsés, jó jeleket!"

Időjárás

2026-01-28, 00:17
Partly cloudy
SSE
Partly cloudy
2°C
1.5 m/s
Apparent: -1°C
Nyomás: 1004 mb
Páratartalom: 87%
Szél: 1.5 m/s SSE
Széllökések: 5.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 5.1mm /75% / Rain
Napfelkelte: 07:14
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc szorozva nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com