Karácsonykor is volt dolguk az állatmentőknek
Az ünnepek alatt is volt dolguk az állatvédőknek. Karácsony előtt nem sokkal az egyik eset egy Szeged-belvárosi társasháznál volt: kidobott, gyengécske,
gubbasztó kislány kutyát kellett megmenteni. A kutyusban nem volt azonosító chip, az állatvédő egyesület a szerencsétlen jószágot biztonságba helyezte,
a Karci nevet kapta. Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője elmondta, hogy az év minden napján megtesznek minden tőlük telhetőt azért, hogy
a bajba került állatok megmenekülhessenek.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület munkatársa szerint nagyon sokan felelőtlenül engedik szaporodni házi kedvenceiket: sokkal több a teljesen ingyen örökbe
fogadható házi kedvenc, mint amennyi felelős gazdajelölt van. A szaporított kiskutyák gazdához adása így nehézkes. Az utcára kitett, gyöngécske kutyát
ha nem szedte volna össze az állatvédő egyesület munkatársa, a pusztulás várt volna rá. Az Orpheus évente 5-800 kutyát és cicát ment meg, az emberek értelmetlen
és kínzó cselekményei fölött nem lehet napirendre térni – mondta el az állatvédő.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
ELTE SHÜTI Nyílt Nap 2024. január
Iváncon és Sopronban fertőtlenítettek a katonák
A posta megemelte az utalványok háznál történő kézbesítésének összeghatárát
Abban a társadalomban, amelyben mindenki a túlélésért küzd, nagyon nehéz helyzetben vannak a fogyaté...
Csendes tiltakozás
Segítő kutya kiképzéssel foglalkozó szervezetek támogatása
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
31°C







Vélemény, hozzászólás?