Kerekesszékes vívó-vb, Eger: bronzérmes női párbajtőrcsapatunk
Bronzérmes lett a Dani Gyöngyi, Fóris Erika, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla összeállítású válogatottunk a női párbajtőrözők csapatversenyében az egri kerekesszékes vívó-világbajnokságon a szerdai záró napon.
A mieink a negyeddöntőben Franciaország ellen nyertek 44-41-re, az elődöntőben 45-17-re kikaptak Oroszországtól. A harmadik helyért Lengyelország volt az ellenfél, a mieink magabiztosan győztek 45-32-re. A magyar kerekesszékes vívók összesen három ezüst- és két bronzérmet szereztek az egri világbajnokságon. A magyar csapat három ezüst- és két bronzéremmel zárta a vb-t. „Le a kalappal a mieink előtt, ezt az eredménysort elfogadnám a riói paralimpián is – értékelt Szekeres Pál szövetségi kapitány. – Sajnálom, hogy Osváth Ricsi tőrben nem szerzett érmet, viszont nagyon örülök a kardban szerzett hatodik helyének, így ebben a fegyvernemben is reális esélye maradt a paralimpiai részvételre. Öt vívónk – D ani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla és Osváth Richárd – gyakorlatilag ott van a játékokon, a világranglistán elfoglalt helyezése alapján. Nagyon nehéz dolga lesz Mató Gyulának és Tarjányi Istvánnak, akik minden lehetőséget és segítséget megkapnak a kvóta megszerzéséhez, de nekik bravúrra lesz szükségük.”
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A digitális oktatás látássérült szemmel – a MVGYOSZ. Sikeresnek tartja első online rendezvényét
"Édes kalandok a Kossuth téren"
LAST MINUTE Ajánlat – 25% Kedvezmény a Carmen MUSICAL-ra
Látássérültek rúgtak büntetőt a Videoton kapusának
Család, munka és színház – Interjú Zajcsekné Zsiga Szilviával
Loki–Nyíregyháza meccsre várják a látássérült jelentkezőket
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
24°C







Vélemény, hozzászólás?