Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Közlekedési hírek a BKK-tól
64
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Ketrecharcgála 8 nemzet sportolóival, jótékony felajánlással Szombathelyen

- 2024. július 25. 18:37 - 573 megtekintés

Nyolc ország MMA harcosai összesen 18 mérkőzést játszanak majd egy közelgő ketrecharcgálán Szombathelyen.

Kiderült, hogy hat sportolóval képviselteti majd magát Kína, de nem csupán ezért érdekes a program.
A komoly küzdelmek mellett a jótékonykodásról is szól a szeptember 21-én a Schaeffler Arénában megrendezendő esemény, a jegybevétel egy részét a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesülete kapja meg. A jubileumi 40. Vendetta Fight Night részleteit osztották meg a sajtóval a szervezők kedden. Őze-Guth Szilvia, a Vadász étterem teraszán tartott sajtótájékoztató háziasszonya és a szervező Őrvidék Kulturális és Sportegyesület elnöke, Farkas Csaba elárulta, hogy nemcsak a harcművészetek iránt érdeklődők, hanem mindenki más számára is izgalmas és látványos eseménynek ígérkezik a gála, hiszen a legmodernebb fény- és hangtechnika mellett – utalva a savariai múltra – ókori harcosokkal, korhű jelmezekkel és sztárvendéggel is találkozhat majd a közönség. Hogy kivel, ezt még titok övezi.
A rendezvényt a szombathelyi önkormányzat is támogatja. Horváth Soma alpolgármester azt emelte ki, hogy a ringbe lépő sportolók, azaz a modern kor harcosai nem öncélúan küzdenek majd. Örömét fejezte ki, hogy a mérkőzések jegybevétele jó célt szolgál, a látássérültek életét könnyíti majd meg. A mezőnyről Őze Balázs, a verseny szakmai vezetője tájékoztatott. Mint mondta, nyolc országból érkeznek sportolók, és összesen 18 mérkőzést láthat a közönség. Kiemelt helyet foglalnak el a kínai versenyzők a listán, hiszen az ázsiai ország a világ élvonalában van a kevert harcművészetek sportágában. Hat kínai harcos érkezik Szombathelyre, akik magyar ellenfelekkel küzdenek majd meg több szabályrendszerben. Lesznek hazaiak is, akikért szurkolhatunk. Polgár Dávid K1 harcos és Veréb István birkózó mérkőzéseire a szombathelyi közönség különösen kíváncsi – tudtuk meg. A cél az, hogy minél több magyar kéz lendüljön majd a magasba a meccsek végén – hangzott el.
Kínából a várható mérkőzések színvonalához igazodó, de mindenképpen a jobbak közül való harcosok érkeznek a szeptemberi gálára. Ilyen még nem volt korábban, hogy a kínaiak a rendezésből is kiveszik a részüket – ismertette Teddy Wang európai szövetségi koordinátor. Szólt a sportág szerteágazó hatásairól, a stresszkezelésről, az egymás iránti tiszteletről, és kihangsúlyozta, hogy a rendezvény jó lehetőség a kínai sportolók szakmai felkészültségének bemutatására, ugyanakkor bizonyára tanulni is tudnak majd magyar sporttársaiktól.
A jegybevételek egy része a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesületéhez kerül majd, elnökük, Bősze György hálás a felajánlásért. Ahogy a sajtótájékoztatón fogalmazott, életük tele van küzdelemmel, nehézséggel, és az általuk megvalósított programok azt a célt szolgálják, hogy csökkenjen a szakadék az emberek között. Szeretnék elérni, hogy a következő generáció elfogadóbb legyen velük szemben, és mindannyiuk számára könnyebbé váljanak a hétköznapok. Ebben segít az anyagi támogatás.
Az együttműködés ünnepélyes aláírása után még elhangzott: augusztusban még edzőtáborba vonulnak a magyar sportolók, Répcelakon készülnek fel a szeptember 21-i gálára.

forrás: friss.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


négy * = 36

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 8. szerda, Koppány napja van.
Ma van a(z) Madárfigyelő világnap.
Az év 41. hete és 281. napja.
Holnap Dénes napja lesz.

1490. II. Ulászló és Beatrix özvegy királyné Esztergomban titkos házasságot köt Bakócz Tamás győri püspök előtt. (Ulászló később a házasságot kényszerre hivatkozva érvénytelennek nyilvánítja - 1500. április 2.)


1848. A honvédelmi bizottság átveszi az ország kormányát és elnökévé Kossuth Lajost teszi.


Rónay György / 1913. okt.8. - 1978. ápr.8. /

Kígyó

"Tanulj élni, mint a kígyó,
Mint a kígyó éltem én.
Tekeregtem lent a csilló
porban és a fák közén.
Tölgyek odva volt a fészkem,
fészkemet sziszegve védtem
s ébren alva éjszakán
csillagom volt a magány..."

Időjárás

2025-10-08, 09:11
Clear sky
NNW
Clear sky
13°C
2.8 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 77%
Szél: 2.8 m/s NNW
Széllökések: 7.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com