Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Vámosi János - Csinibaba
57
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Kisfilm a magyar jelnyelv napja alkalmából

- 2020. november 11. 6:31 - 1245 megtekintés

Kisfilmet tett közzé Facebook-oldalán a kormány a magyar jelnyelv napja alkalmából hétfő reggel.

A videóban Tapolczai Gergely, a Magyar Hallássérültek Sportszövetségének elnöke, a Fidesz országgyűlési képviselője köszönetet mond a kormánynak, hogy kiemelt figyelmet fordít a fogyatékossággal élőkre, folyamatosan együttműködve az őket képviselő szervezetekkel és meghallgatva őket.

Ennek egyik kiváló példája a magyar jelnyelvről szóló törvény módosítása is, ami nemcsak az államilag elismert nyelvvizsgáról szól, hanem a jelnyelvi oktatók munkájának minőségi emeléséről és olyan új szakmát is létrehoz, mint a siket jelnyelvi tolmács.

Ez nagyon fontos számunkra, jó példát mutat arra, hogy Európában egyedülálló módon Magyarország kormánya mennyire odafigyel erre a társadalmi rétegre is – fogalmazott Tapolczai Gergely.

Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára elmondta: fölemelő érzés volt a kormányt képviselni a  jelnyelvi törvény idei módosításakor az Országgyűlésben.

Nemcsak azért, mert ezek olyan újdonságok, amelyek Európában is példaértékűek – mondta, példaként említve a KONTAKT jelnyelvi tolmácsszolgáltatás fejlesztését és azt, hogy jelnyelvből már magyar nyelvvizsgát is lehet tenni, hanem azért is, mert a jelnyelv valódi integrációt biztosít a siketek és nagyothallók közösségének.

A magyar kormány abban hisz, hogy az aktív párbeszéd és a fogyatékos célcsoport megismerése révén lehet jó megoldásokat találni, így fognak cselekedni a jövőben is – tette hozzá az államtitkár.

Kósa Ádám (Fidesz), az Európai Parlament első siket képviselője, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (SINOSZ) elnöke szerint a siketek és nagyothallók jelnyelvhasználó közösségének helyzete tíz éve, a magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló törvénynek köszönhetően folyamatosan javul.

A törvény jóvolátból “részesei vagyunk a társadalmi életnek, akadálymentesen kommunikálunk, és a munkalehetőségek is bővülnek” – mondta.

Az elmúlt évben észrevételeik alapján újabb módosítások kerültek be a jelnyelvi törvénybe, így mára valóban a világ egyik legkorszerűbb jelnyelvi törvénye a magyar. “Mert valóban, a jelnyelv mindenkié” – tette hozzá a SINOSZ elnöke.

Az Országgyűlés a SINOSZ kezdeményezésére, a jelnyelvi törvény elfogadásának évfordulója alkalmából 2017-ben nyilvánította november 9-ét a magyar jelnyelv napjává.

(Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 27. péntek, Edina napja van.
Az év 09. hete és 58. napja.
Holnap Ákos, Bátor napja lesz.

1849. A kápolnai csata második napja.


1874. Gróf Lázár Kálmán magyar tudományos akadémia levelező tagjának halála Erzsébetvároson.


Devecseri Gábor
/ 1917.febr.27. - 1971.júl.31./

Az egyes emberek dala együtt

Megszületünk hirtelen,
egyikünk se kérte.
Kérve kérünk, szép jelen:
meg ne büntess érte.

Kértünk, kurta pillanat,
ne vess tűzre, lángra,
szép olajfa-lomb alatt
várhassunk halálra.

Hadd teljék az életünk
-mint lehet- szeliden,
gyolcsban zengjük énekünk,
nem csalános ingben.

Időjárás

2026-02-27, 16:27
Mainly clear
S
Mainly clear
11°C
1.9 m/s
Apparent: 1°C
Nyomás: 1030 mb
Páratartalom: 67%
Szél: 1.9 m/s S
Széllökések: 5.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:27
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat mínusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com