Kitüntetés a vakokért a Hajdúságban
a Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesülete, a fehérbot napja alkalmából, Dr. Molnár Lajos Emléklap és Emlékplakett átadásával ismerte el Geriné Jóna Ilona, Lipták Sándorné és Pirik János, látássérült emberekért végzett tevékenységét.
Lipták Sándorné: Szakközépiskolai végzettséggel, 1972-től alapító dolgozóként gyermekfelügyelői beosztásban dolgozott a Gyengénlátók Általános Iskolája és Nevelőotthonában. Biztosította az otthonias légkört a szülői háztól távol kerülő látássérült gyermekek számára. Szorongásukat a kicsiknél esténként meseolvasással, a nagyobbaknál a serdülők gondjait megértő beszélgetésekkel oldotta. Fejlesztette önállóságukat. Megtanította őket az önellátásra. Ha kellett anyuka, apuka barátnő volt a gyermekek számára, akik mindig bizalommal fordulhattak hozzá problémáikkal. Szakmai ismereteinek bővítése szándékával 1998-ban gyógypedagógiai asszisztensi végzettséget szerzett. Ezt követően nyugdíjazásáig egy-egy osztály tanulmányi munkáját segítette: adott tanórákra szükséges optikai és szemléltetőeszközök előkészítésével, a szerényebb adottságú tanulók egyéni megsegítésével, a szabadidő hasznos eltöltésének irányításával, az intézményen kívüli élet pozitívumainak megismertetésével. Gyógypedagógus irányításával kereste és készítette el a látássérült gyermekek ismeretszerzését megkönnyítő eszközöket. A látássérülés tényét figyelembe véve szervezte, irányította a gyermekek szabadidejének eltöltését. Megmutatta azt, hogy sérülésük ellenére ők is ugyanolyan vidáman, felszabadultan élhetik gyermekkorukat, mint az éplátó gyermekek. Ezen életvezetési technikák megtanítása, begyakoroltatása nélkülözhetetlen volt a gyermekek további életében. Az intézmény alapításától – 1972-től – nyugdíjazásáig végezte nagy- nagy szeretettel, odaadással a látássérült gyermekek életét, mindennapjait megkönnyítő, széppé tevő munkáját. A visszatérő végzett tanítványok mindig nagy tisztelettel, szertettel érdeklődnek Tériké néni felől. Lipták Sándorné, Tériké, Tériké néni azon emberek közé tartozik, aki – élete egyetlen munkahelyén – 40 éven át magatartásával modellként szolgáló emberségével sorsközösséget vállalt a látássérült tanuló ifjúsággal. Erőt adott holnapjukhoz, s hitet elfogadásukhoz. (a többi díjazott portréját hamarosan közöljük)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Informatikai ismeretterjesztő klub látássérülteknek
Kitüntetéseket adományoztak Debrecenben a Fehérbot Nap alkalmából
„Hangomat adom” – Hatvanéves az MVGYOSZ Bodor Tibor Hangoskönyvtára
A rokkantsági ellátórendszer korrekcióját javasolja a MEOSZ
Nemzetközi konferencia a látássérült tanulók oktatási inklúziójáról
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?