Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Reklám
54
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Konkoly Zsófia szerezte az első magyar érmet a Paralimpián

- 2021. augusztus 27. 8:42 - 1573 megtekintés

Tegnap tartották a paralimpiai játékok első versenynapját, melynek – a magyar nézők számára – legemlékezetesebb pillanatát Konkoly Zsófia nyújtotta.

A 19 éves sportoló a 400 méteres gyorsúszás S9-es sérültségi kategóriájában hozta el az ezüstöt.

Dobogós helye várható volt, hiszen ugyanebben a kategóriában idén már Európa-bajnokságon is aranyérmet szerzett. Tokióban ehhez mérten csodásan indított, ugyanis az előfutamon még a legjobb idővel jutott a döntőbe. Itt aztán egy látványos hajrát követően, alig lemaradva ausztrál riválisától, a második helyen és 4:36.76-os idővel ért célba.

A pécsi fiatalnak születése óta sérült a jobb karja. Az uszodába testvérének köszönhetően került le és szinte már az elejétől fogva versenycsoportban edzett. A 2016-os riói paralimpián is remekül szereplő Konkoly öt éve még úgy szerezte meg a bronzérmet, hogy alig múlt 14 éves. Az idei Paralimpián még öt versenyszámban méretteti meg magát, így érdemes továbbra is követni az eseményeket. Ugyanebben a számban a még csak 15 esztendős Payer Kata is indult. Ő 5:23.14 perccel hetedik lett az előfutamban és összesítésben a 14. helyen zárt.

A paralimpiával kiemelten foglakozik az M4 Sport és az interneten is követhetők a magyar érdekeltségű események, emellett jelentkeznek az “Ez történt a paralimpián” című műsorral is, és lesz olyan is, hogy a Sporthíradót szakítják majd meg egy aktuális esemény miatt.

Folyamatosan frissülő, részletes beszámolókért és a programtervért a Magyar Paralimpiai Csapat Facebook oldalát vagy az alábbi linket érdemes felkeresni.

https://hparalimpia.hu/hirek/2021/08/tokyo-2020-2-nap-folyamatosan-frissul?fbclid=IwAR2Bev1UtOQnTI0GdiE605LM5lhRTdYaZJlzAR6FrOuY_uMjURHWWeSzWV8

Az angol nyelvű élő közvetítést pedig az alábbi linken érhetitek el:

https://www.youtube.com/c/paralympics/playlists?fbclid=IwAR1J-ZUhgnnQvDANEsjfOZLirqrCMNG2xgYdQu4j23ZN3OfrIinobPBigfY

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


* 9 = tizennyolc

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 10. szerda, Judit napja van.
Ma van a(z) Emberi Jogok napja.
Az év 50. hete és 344. napja.
Holnap Árpád napja lesz.

1476. Aragóniai Beatrix, Mátyás király jegyese megérkezett Székesfehérvárra, ahol a király személyesen fogadta. Két nap múlva magyar királynévá koronázták.


1870. Megkezdte sikersorozatát minden idők legeredményesebb versenylova, Kincsem. Három év alatt 54 versenyen vett részt és valamennyit megnyerte, ezzel is öregbítve a magyarországi lótenyésztés és lósport hírnevét.


Török Sophie
/ 1895. dec.10. - 1955. jan. 28. /

Asszony a karosszékben

"...Hiszen mindennek meg kell érni!
minden vágy beteljesülésért eseng!
Céltalan semmi se lesz
és Isten! tűrhetsz-e éretlen magvat
a Sarló alatt?
És én még anya se voltam!
Érte lett minden:
nagy dolgok kicsiny életemben
-tavasz! szépség! szerelem!
óh Isten! Istenem!
mit vétettem én?
hogy minden nyüzsgő életek között
e néma bölcs mennybolt alatt
a borzas kotlót irigylem!
Betelt élete kéjes nyugalmát:
amint meleg szárnyai alá rejtegeti
tengernyi csibéjét.

Időjárás

2025-12-10, 05:58
Overcast
ESE
Előjelzés
6°C
0.6 m/s
Apparent: 4°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 93%
Szél: 0.6 m/s ESE
Széllökések: 4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:20
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy plusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com